Wracamy na Loretę! Przed nami starcie z rezerwami Lecha Poznań [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę o godzinie 16:30 piłkarska wiosna zawita na Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej. Wówczas bowiem odbędzie się mecz 22. kolejki 2. ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a rezerwami Lecha Poznań. Jednego możemy być pewni – czeka nas świetne widowisko.

Z pewnością piłkarze Skry po pierwszych dwóch meczach w tym roku mogą czuć niedosyt. W Bytomiu dwukrotnie odrobili straty i rzutem na taśmę wywalczyli oczko do ligowej tabeli, jednak sztuka ta nie udała się tydzień później, podczas starcia w Elblągu z tamtejszą Olimpią. Z pewnością nie bez wpływu na ten stan rzeczy pozostawała kwestia murawy. Mecz w Elblągu toczony był w anormalnych warunkach, które znacznie utrudniły naszej ekipie możliwość pokazania swoich najmocniejszych atutów. Na błotnistej nawierzchni górą była Olimpia.

Znając naszych piłkarzy możemy być pewni, że głów nie zwieszą, a czekające ich starcie z Lechem II Poznań będą chcieli zakończyć zainkasowaniem trzech oczek do ligowej tabeli.

Nie będzie to jednak zadanie łatwe. Rezerwy klubu ze stolicy Wielkopolski złożone są z zawodników zarówno młodych jak i doświadczonych, będących swego rodzaju drogowskazem dla zbierających doświadczenie kolegów. Tomasz Cywka czy Szymon Pawłowski to nazwiska doskonale znane każdemu kibicowi piłki nożnej.

Więcej o naszym rywalu przeczytacie poniżej:

W pierwszym meczu we Wronkach padł remis 1:1. Z pewnością powrót na domowy obiekt pozwala nam myśleć o tym, by tym razem przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do ostatniego meczu Skrzacy będą mogli zagrać w sposób, do którego przyzwyczaili swoich kibiców. Styl gry naszego zespołu sprawił problemy już niejednej ekipie, a że jesteśmy niewygodnym rywalem dla każdego świadczy fakt, iż punkty na Lorecie straciły zespoły ze ścisłej czołówki drugoligowej tabeli – Kotwica Kołobrzeg czy KKS Kalisz.

– Chciałbym, żebyśmy wycisnęli z tego momentu jak najwięcej. Wiem, że ta drużyna jest do tego przygotowana i jest zdolna, żeby w każdym meczu myśleć o zwycięstwie – mówi trener Skry, Konrad Gerega.

Trzymamy zatem kciuki za naszych Skrzaków!

Mecz Skra Częstochowa – Lech II Poznań odbędzie się w sobotę (2 marca) o godzinie 16:30 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej.

Bezpośrednią transmisję z pojedynku przeprowadzi serwis Pilot WP.