Przed nami starcie z Puszczą!

Już jutro na Stadionie Miejskim w Bełchatowie piłkarze naszej drużyny powalczą o punkty w kolejnej ligowej konfrontacji. Tym razem zawodnicy Skry skrzyżują rękawice z zespołem Puszczy Niepołomice. Pierwszy gwizdek arbitra, Mateusza Złotnickiego, zaplanowany jest na godzinę 18.00.

Po remisie w ostatnim spotkaniu ze Stomilem Olsztyn, podopieczni trenera Jakuba Dziółki zapewnili sobie utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Zgromadzili na swoim koncie 37 punktów, dzięki czemu plasują się na 13. miejscu w tabeli.

Z uwagi na fakt, iż mówimy o premierowej kampanii naszej drużyny na zapleczu ekstraklasy, już teraz śmiało można stwierdzić, że zakładany cel minimum został w pełni zrealizowany. Znamy jednak doskonale charakter, jaki cechuje Skrę w bieżących rozgrywkach, a w związku z tym jesteśmy przekonani, że gracze Dumy Częstochowy zrobią wszystko, by wywalczyć jak najwyższą pozycję w ligowej tabeli.

Co więcej, możemy nawet założyć, że piątkowy mecz będzie dla naszych piłkarzy dobrą okazją, by na placu gry jeszcze częściej poszukiwać rozwiązań kreatywnych i nieoczywistych. Brak dużej presji z pewnością sprawi, że poczują jeszcze większy luz z piłką przy nodze i powalczą, aby kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Bełchatowie po raz kolejny zobaczyli Skrę w dobrym, pierwszoligowym wydaniu.

Mimo iż nasi rywale z Niepołomic zebrali tylko trzy „oczka” mniej od zawodników trenera Dziółki, to aktualnie ich sytuacja jest zgoła odmienna. Puszcza zajmuje 15. pozycję w stawce. Podopieczni Tomasza Tułacza posiadają przewagę trzech punktów nad strefą spadkową, więc nadużyciem nie będzie stwierdzenie, iż piątkowy mecz jest dla nich rywalizacją o ogromnym znaczeniu.

Należy jednak pamiętać, że Puszcza ma w swoich szeregach kilku graczy, którzy potrafią przesądzać o losach meczów. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny jest autor 10 goli w bieżących rozgrywkach, Szymon Kobusiński. Skrzydłowy jest niezwykle istotnym punktem zespołu i odgrywa ważną rolę w konstruowaniu kolejnych ataków, ponadto bardzo dobrze egzekwuje stałe fragmenty gry.

A jeśli chcielibyście więcej dowiedzieć się o zawodnikach zespołu z Niepołomic, zapraszamy do przeczytania wczorajszego artykułu.

Na koniec warto przypomnieć, że w jesiennym starciu nasza drużyna pokonała Puszczę 2:1. Wierzymy, że i tym razem nasi zawodnicy okażą się lepsi od swoich rywali i zdobędą kolejne ligowe punkty. Bądźcie jutro z nami i wspierajcie nasz zespół!

***

Bilety na jutrzejszy mecz możecie nabyć na stronie bilety.ks-skra.pl bądź w kasie Stadionu Miejskiego w Bełchatowie na godzinę przed początkiem starcia.

Transmisję spotkania możecie śledzić, wykupując PPV pod linkiem: skraczestochowa.statscore.com bądź inwestując w sportowy pakiet w aplikacji Polsat Box Go – https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L

Copy link
Powered by Social Snap