Przedstawiamy Puszczę Niepołomice

W piątek o godzinie 18.00 nasza drużyna rozegra kolejne ligowe spotkanie. Na Stadionie Miejskim w Bełchatowie piłkarze Skry Częstochowa podejmą bowiem walczącą o ligowy byt drużynę Puszczy Niepołomice. W związku z tym, iż starcie zbliża się wielkimi krokami, nadchodzi najwyższy czas, by bliżej przedstawić drużynę prowadzoną przez Tomasza Tułacza.

Puszcza Niepołomice została założona w 1923 roku. Mimo wielu lat działalności, to właśnie w ostatnim okresie drużyna z Małopolski osiąga największe sukcesy w swojej historii. Przełomowym momentem okazał się awans na trzeci szczebel rozgrywkowy w Polsce wywalczony w 2010 roku. Trzy sezony później drużyna uzyskała promocję do 1. ligi, co śmiało można nazwać wydarzeniem absolutnie wyjątkowym i historycznym dla sympatyków Puszczy.

Największym sukcesem w historii klubu z pewnością było zajęcie 8. miejsca na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2019/2020.

W bieżących rozgrywkach zawodnicy z Małopolski muszą jednak walczyć o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Gracze Tomasza Tułacza zgromadzili na swoim koncie 34 punkty i zajmują 15. miejsce w tabeli. Nad Stomilem Olsztyn – pierwszym zespołem znajdującym się pod kreską – wciąż mają 3 „oczka” przewagi, lecz w najbliższy weekend sytuacja może zmienić się w sposób diametralny.

Nie zmienia to jednak faktu, że gracze Puszczy są obecnie w całkiem dobrej formie, wszak choć przegrali ostatni mecz z GKS – em Tychy (1:3), to w trzech poprzednich spotkaniach zdobyli aż 7 punktów. Co więcej, trener Tomasz Tułacz ma do swojej dyspozycji kilku piłkarzy, na których należy zwrócić szczególną uwagę.

Najlepszym strzelcem zespołu z Niepołomic jest Szymon Kobusiński, który w bieżącym sezonie już 10 – krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Ofensywny, 24 – letni zawodnik potrafi dobrze odnaleźć się w polu karnym rywala. Ponadto stale nadaje dynamiki akcjom swojej drużyny i dobrze egzekwuje rzuty wolne.

Patrząc szerzej, stałe fragmenty w ogóle są bardzo groźną bronią w ręku zawodników trenera Tułacza. W Puszczy występuje kilku rosłych zawodników, którzy doskonale odnajdują się w walce o górne piłki – także w „szesnastce” przeciwnika.

Doskonałymi warunkami fizycznymi dysponuje chociażby napastnik, Rok Kidrić. Wysoki snajper nie jest gwarancją kilkunastu goli w sezonie, lecz do gry zespołu wnosi bardzo wiele, a piękna bramka zdobyta przez niego w rywalizacji z Koroną Kielce jasno wskazuje, że drzemie w nim bardzo duży potencjał.

Ważne role w drużynie z Małopolski odgrywają także środkowi pomocnicy, Wojciech Hajda czy Jakub Serafin. Pierwszy z nich miał doskonałe wejście do ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze. Młody talent doznał jednak poważnej kontuzji i poprzez występy w 1. lidze planuje wrócić na najwyższy poziom w kraju. Jego partner z centralnej strefy boiska, wspomniany wyżej Serafin, pełni funkcję kapitana zespołu i stanowi niezwykle istotne ogniwo w układance Tomasza Tułacza. Były gracz m.in. Cracovii bardzo dobrze reguluje tempo gry, nieźle czuje się w rozegraniu, ale także wykonuje solidną pracę w destrukcji.

Piątkowe starcie będzie wyjątkowo istotnym wydarzeniem z punktu widzenia naszych rywali, którzy zrobią wszystko, by wywieźć z Bełchatowa bezcenne punkty. Jesteśmy jednak przekonani, że nasi piłkarze postawią im szczególnie trudne warunki i powalczą o triumf, który może wywindować ich na jeszcze wyższą pozycję w stawce.

Copy link
Powered by Social Snap