Podsumowanie ligowego tygodnia Młodej Skry!

Zawodnicy występujący w drużynach młodzieżowych naszego klubu mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W związku tym, nadchodzi czas, by podsumować zmagania młodych graczy Skry w minionym tygodniu.

U – 14: 2 liga wojewódzka trampkarzy młodszych C2 (r. 2008)
Skra Częstochowa – Rozwój Katowice 3:3
sobota, 06.11.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Po niezwykle emocjonującym starciu zawodnicy trenera Roberta Siudy zremisowali z Rozwojem Katowice 3:3. Spotkanie obfitowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych, a remis z plasującym się miejsce niżej w tabeli zespołem z Górnego Śląska, należy uznać za dobry rezultat. Warto wspomnieć, że młodzi zawodnicy naszego klubu są obecnie wiceliderem.

U – 15: I liga wojewódzka trampkarzy starszych C1 (r. 2007)
Skra Częstochowa – UKS 2012 Akademia Jaworzno 7:1
sobota, 06.11.2021 g. 12.30

Podopieczni trenera Pawła Rycharskiego rozbili swoich przeciwników, górując nad nimi w każdym niemal aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Młodzi zawodnicy Skry stworzyli wielu sytuacji, wykazując się przy tym skutecznością. Zaaplikowali rywalom siedem bramek. Szkoleniowiec naszego zespołu był w pełni usatysfakcjonowany postawą swojej drużyny: – Wyszliśmy na to spotkanie skoncentrowani, nie lekceważąc przeciwnika. Do przerwy mecz został już praktycznie rozstrzygnięty, ponieważ schodziliśmy do szatni przy wyniku 5:0. W drugiej połowie dokonaliśmy wielu zmian. Warto docenić także sposób, w jaki nasz zespół strzelał gole – trudno chyba wybrać najładniejszą bramkę. Brawo drużyna. – podsumował trener Rycharski.

U – 16: 2 liga wojewódzka juniorów młodszych B2 (r. 2007/2008)
Koniec rundy jesiennej
1. miejsce w tabeli

U – 16: 1 liga wojewódzka juniorów młodszych B2 (r. 2006)
Skra Częstochowa – Rekord Bielsko Biała 3:3
niedziela, 07.11.2021, g. 10.00

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej podopiecznym trenera Karola Pikonia przyszło zmierzyć się z zespołem Rekordu Bielsko Biała, który do tej pory poniósł tylko jedną porażkę, ulegając przewodzącej stawce ekipie katowickiej „GieKSy”. Obie drużyny wyszły na plac gry niezwykle zdeterminowane, jednak to zawodnicy Skry z każdą minutą osiągali coraz bardziej widoczną przewagę, która została udokumentowana bramką Konrada Waludy. Jeszcze przed przerwą juniorzy naszego klubu zaaplikowali rywalom kolejnego gola – tym razem autorstwa Ostaszewskiego.

Trener Pikoń podkreślał, że w pierwszej części nasz zespół wyraźnie górował nad rywalem – Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu i nie pozwoliliśmy na zbyt wiele faworyzowanemu przeciwnikowi. – konkludował szkoleniowiec.

W drugiej części to jednak gracze Rekordu zaczęli przejmować inicjatywę. Strzelili trzy gole. Dwie bramki padły niemal w identyczny sposób, po tak samo wykonanych rzutach rożnych. Końcówka meczu znowu jednak należała do naszych zawodników, którzy za sprawą pewnie egzekwującego „jedenastkę” Waludy, doprowadzili do wyrównania.

U – 17: 3 liga wojewódzka juniorów młodszych B1 (r. 2004/2005)
Mosir Myszków – Skra Częstochowa 0:13
niedziela, 07.11.2021, godz. 15.30
Myszków, ul. Miedziana 3

Zawodnicy trenera Michała Jelonka nie dali przeciwnikom żadnych szans, o czym chyba najlepiej świadczy ostateczny rezultat niedzielnego spotkania rozgrywanego w Myszkowie. Szkoleniowiec naszej drużyny był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych: – Ostatni mecz wyjazdowy w rundzie zakończyliśmy z przytupem. Pomimo braku wielu zawodników, zmiennicy stanęli na wysokości zadania i z łatwością pokonaliśmy rywali. Przed nami ostatni ligowy akcent i – tak jak poprzednie 13 meczów – ten również chcemy zakończyć zwycięstwem. – zakończył trener Jelonek.

U – 19: ZINA Klasa Okręgowa (r. 2002/2003)
Skra Częstochowa – Pogoń Kamyk 7:0 –→
relacja
sobota, 06.11.2021, godz. 15.30

Unia Kalety – Skra Częstochowa 0:2 –→ relacja
czwartek, 11.11.2021, godz.
Kalety

Piłkarze trenera Tomasza Szymczaka odnieśli dwa bardzo ważne zwycięstwa. W sobotę pokonali Pogoń Kamyk, całkowicie dominując rywali i uwydatniając różnicę klas. Czwartkowe starcie w Kaletach było trochę trudniejszą przeprawą, ale gracze rezerw naszego zespołu ponownie zagrali bardzo dobrze i pewnie zwyciężyli. Więcej o spotkaniach drugiej drużyny przeczytacie w naszych pomeczowych relacjach.