Skra II wygrywa w Kaletach

Kolejną, dwunastą już wygraną w tym sezonie odnieśli na boiskach okręgówki zawodnicy naszych rezerw. W dniu Narodowego Święta Niepodległości po golach Oskara Krawczyka oraz Mikołaja Kempy Skra II wygrała 2:0 w Kaletach z Unią. W niedzielę (14.11) przy Loretańskiej hit jesieni – mecz z liderującą Victorią.

Kibice, którzy zgromadzili się na kameralnym obiekcie Unii wczesnym czwartkowym popołudniem w pierwszej połowie nie doczekali się bramek. Przewagę jednak niemalże od początku posiadała nasza drużyna. – Do przerwy goli nie było, ale powinniśmy prowadzić już wtedy. Stworzyliśmy sobie co najmniej 2-3 naprawdę dobre okazje bramkowe. Unia miała tylko jedną po kontrze – relacjonuje trener naszej „dwójki” Tomasz Szymczak.

Prowadzenie objęliśmy zaraz po zmianie stron, w 46. minucie wynik otworzył Oskar Krawczyk po podaniu od Mikołaja Kempy. Później mecz w dalszym ciągu toczył się pod nasze dyktando, ale na rozstrzygnięcie trzeba było zaczekać niemalże do samego końca. – Mogliśmy szybciej zamknąć to spotkanie. Po golu mieliśmy kolejne dobre sytuacje. Piłka albo trafiała w słupek, albo bramkarz z Kalet bronił w niesamowitych okolicznościach. Było dużo walki, gospodarze też mieli swoje sytuacje, aby wyrównać. Przewaga bez dwóch zdań była jednak po stronie Skry – dodaje szkoleniowiec Skry II.

Wynik ustalił w 89. minucie Mikołaj Kempa pewnie egzekwując rzut karny po faulu na naszym zawodniku. Piłkarz Unii otrzymał czerwoną kartkę za dość brutalny faul wyprostowaną nogą na na Danielu Błędowskim. Już w niedzielę (14.11, godz. 14.00) czeka nas długo wyczekiwana konfrontacja z Victorią. Obie drużyny od dłuższego czasu nadają ton rozgrywkom w częstochowskiej klasie okręgowej i jest wiele prawdopodobne, że pomiędzy sobą rozstrzygną na wiosnę kwestię awansu do czwartej ligi. Czyniliśmy starania, aby zmienić godzinę tego spotkania, ponieważ będzie ona pokrywała się z meczem pierwszej drużyny w Jastrzębiu. Niestety zgody na to nie wyraził klub z ulicy Krakowskiej. Pierwszy gwizdek jesiennego hitu zatem w niedzielę o godzinie 14.00. Victoria po 15 kolejkach ma punkt przewagi nad naszą drużyną. Skra z kolei wyprzedza Amatora Golce już o pięć punktów.

Unia Kalety – Skra II Częstochowa 0:2 (0:0)

0-1 Oskar Krawczyk 46’ (asysta Mikołaj Kempa)
0-2 Mikołaj Kempa 89’ (z rzutu karnego) asysta Błędowski

Skra II: Hajda, Cheliński (Kostro), Arak, Mikołajczyk, Błędowski (Kołodzieczyk), Kempa, Rumin, Nurek, Krawczyk, Magdziarz (Bąk), Żabik (Słabosz)