Podsumowanie ligowego tygodnia Młodej Skry!

Nadchodzi najwyższy czas, by podsumować wszystko to, co wydarzyło się udziałem naszych młodych zawodników w trakcie minionego tygodnia.

U-14: 2 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  C 2 (r. 2008)
Skra Częstochowa – Stadion Śląski Chorzów 2-2
Niedziela, 31.10.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Podopieczni trenera Roberta Siudy podzielili się punktami ze swoim przeciwnikiem, który nie przegrał już od ośmiu spotkań. Trzeba przyznać, że rozegrali bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza patrząc pod kątem gry w ofensywie. Pierwsza bramka padła po wykorzystanej „jedenastce” Cieślaka. Z kolei autorem drugiego gola był wprowadzony w niedzielę z ławki, Tkaczyk. Szkoleniowiec naszych młodych piłkarzy może być bardzo zadowolony z występu swoich zawodników.

U-15: 1 liga wojewódzka trampkarzy starszych C1 (r. 2007)
GKS 1962 Jastrzębie – Skra Częstochowa 1:0
Sobota, 30.10. 2021 g. 11.00
Jastrzębie Zdrój, ul. Kościelna 1

Piłkarze trenera Pawła Rycharskiego rozegrali spotkanie na trudnym terenie w Jastrzębiu. Boisko, na którym przyszło im zagrać, było małe, a jakość murawy pozostawiała wiele do życzenia. Patrząc na przebieg sobotniego meczu nietrudno dojść do wniosku, że warunki zdecydowanie bardziej grały na korzyść gospodarzy. Zawodnicy z Jastrzębia nie stworzyli sobie praktycznie żadnej sytuacji. Oddali jedno uderzenie na bramkę – gracz rywali przymierzył z 30 metrów w samo okienko, w związku z czym golkiper naszego zespołu nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Młodym zawodnikom Skry brakowało nieco skuteczności, wszak sytuacji do zdobycia bramki stworzyli sobie naprawdę sporo. Warto odnotować chociażby dwie poprzeczki jednego z naszych graczy, kilka kontrowersyjnych spalonych czy sytuacje sam na sam. Tym razem jednak naszym trampkarzom zabrakło odrobiny szczęścia.

U – 16: 2 liga wojewódzka juniorów młodszych B2 (r. 2006)
Gwarek Zabrze – Skra Częstochowa 2:3
Niedziela, 31.10.2021 g. 9.30
Zabrze, ul. Bytomska 100

Spotkanie rozgrywane na wąskim boisku w Zabrzu było bardzo wyrównane. Od pierwszych minut oba zespoły próbowały przejąć inicjatywę, lecz przyglądając się początkowym fragmentom niedzielnego widowiska, w oczy rzucała się przede wszystkim determinacja i walka z obu stron. Z biegiem czasu nasza drużyna osiągała przewagę, co przełożyło się na gola Waludy, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Pod koniec pierwszej części gry podopieczni trenera Karola Pikonia zdobyli kolejnego gola – tym razem autorstwa Niedzielskiego.

Druga część meczu była nieco inna – to piłkarze Gwarka zaczęli prowadzić grę i dłużej utrzymywać się przy piłce. Mimo że gra naszego zespołu zaczęła wyglądać nieco gorzej, to i tak zawodnicy trenera Pikonia zaaplikowali kolejnego gola i dzięki trafieniu Waludy, wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Z kolei w końcowej fazie spotkania do siatki dwukrotnie trafiali piłkarze Gwarka, co jednak nie przeszkodziło naszym zawodnikom w odniesieniu zwycięstwa. Trener Pikoń był usatysfakcjonowany występem swoich podopiecznych: – Gratuluję drużynie zwycięstwa i szybkiego dostosowania się do warunków spotkania. Z perspektywy spotkania był to bardzo wartościowy mecz pozwalający na systematyczny rozwój naszych zawodników. – podsumował szkoleniowiec drużyny.

U-16: 2 liga wojewódzka juniorów młodszych B2 (r. 2004/2005)
Unia Rędziny – Skra II Częstochowa 3:0
Sobota, 30.10.2021 g. 12.00
Rędziny, ul. Dworcowa 18 A

Młodzi zawodnicy występujący w 2 lidze wojewódzkiej juniorów młodszych wyraźnie ulegli swoim rywalom. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nasza drużyna dysponuje nieco młodszym składem od ligowych rywali i ogólnie rzecz ujmując, poczyna sobie całkiem dobrze.

U-17: 3 liga wojewódzka juniorów młodszych B1 (r. 2004/2005)
Skra Częstochowa – KS Panki 3:0 (goście nie stawili się na zawodach)
Sobota, 30.10.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

U-19: ZINA Klasa Okręgowa Częstochowa – Lubliniec (r. 2002/2003)
KS Panki – Skra Częstochowa 0:2
Sobota, 30.10.2021 g. 14.00
Panki, ul. Częstochowska 13 B

Młodzi zawodnicy trenera Tomasza Szymczaka odnieśli kolejne, niezwykle istotne ligowe zwycięstwo, pokonując zespół z Panek. Więcej o spotkaniu przeczytacie w naszej pomeczowej relacji.

Daniel Flak