Wygrana w Pankach pod pełną kontrolą

Nasza druga drużyna odniosła kolejne przekonujące zwycięstwo na boiskach klasy okręgowej. Po golach Staszka Muniaka oraz Mikołaja Kempy pokonaliśmy na wyjeździe 2:0 KS Panki. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale szwankowała skuteczność. Gospodarze skupili się głównie na przeszkadzaniu w grze naszym zawodnikom.

Na pierwszego gola przyszło nam poczekać aż do 36. minuty, kiedy to bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Skrę na prowadzenie wyprowadził Stanisław Muniak. – Mieliśmy sporą przewagę i to prowadzenie już do przerwy mogło być wyższe, ale nie wykorzystaliśmy kilku dobrych sytuacji – relacjonuje trener naszej „dwójki” Tomasz Szymczak.

Po przerwie obraz gry specjalnie się nie zmienił. Gra zaostrzyła się z powodu ostrych fauli miejscowych na naszych młodych zawodnikach. Kropka nad „i” postawiona została w 65. minucie, kiedy to piłkę w bramce Panek umieścił Mikołaj Kempa po dograniu od Muniaka. – Piłkarsko mieliśmy cały czas mecz pod kontrolą. Gospodarze trochę za ostro faulowali naszych zawodników i moim zdaniem sędzia powinien częściej sięgać do kieszeni po kartki – dodał Tomasz Szymczak. Drużyna z Panek próbowała odgryzać się kontratakami, ale nie były one na tyle groźne by przynieść powodzenie. Skra stworzyła sobie co najmniej sześć wybornych sytuacji do zdobycia gola, udało się wykorzystać co dwie. To pokazuje, że w naszym młodym zespole mimo serii zwycięstw wciąż są jeszcze rezerwy.

Za tydzień (06.11, godz. 15.30) na “Lorecie” podejmować będziemy Pogoń Kamyk.

U-19:  ZINA Klasa okręgowa Częstochowa-Lubliniec  (r. 2002/2003)
KS Panki – Skra  Częstochowa 0 – 2