Podsumowanie ligowego tygodnia Młodej Skry!

Za nami kolejny intensywny tydzień młodych zawodników Skry Częstochowa. W związku z tym, przychodzi czas, by podsumować wszystko, co wydarzyło się udziałem adeptów naszej Akademii w ostatnich kilku dniach.

U-14: 2 liga wojewódzka trampkarzy młodszych  C 2 (r. 2008)
UKS Akademia 2012 Jaworzno – Skra Częstochowa 2 – 0
niedziela, 24.10.2021 g. 09.00
Jaworzno , ul. Krakowska 8 (Victoria)

Podopieczni trenera Roberta Siudy ulegli swoim rywalom różnicą dwóch goli, lecz warto pamiętać, że zespół występuje w rozgrywkach młodszym rocznikowo składem od swoich przeciwników. Porażka z Akademią Jaworzno była dopiero drugim przypadkiem, kiedy nasi zawodnicy występujący w 2. lidze wojewódzkiej trampkarzy młodszych schodzili z boiska pokonani.

U-15: 1 liga wojewódzka trampkarzy starszych C 1  (r. 2007)
Skra  Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1 – 3
sobota, 23.10.2021 g. 10.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Mimo porażki, podopieczni trenera Rycharskiego zaprezentowali się z dobrej strony. Spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec należało do bardzo ciekawych i emocjonujących. Po pierwszych 45. minutach piłkarze naszej drużyny przegrywali 1:2, tracąc dwa gole po stałych fragmentach. Po przerwie gra toczyła się głównie na połowie Zagłębia, nasi zawodnicy dominowali i wydawać się mogło, że wyrównująca bramka dla Skry będzie tylko kwestią czasu. Jednak to przyjezdni z Sosnowca strzelili kolejnego gola, tym razem w nieco kontrowersyjnych okolicznościach, i ustalili wynik meczu.

W pomeczowej wypowiedzi trener Rycharski zwrócił uwagę na niezły występ swojego zespołu, ale także podkreślił obszary, nad którymi drużyna wciąż musi pracować: – Mecze z Zagłębiem zawsze stoją na wysokim poziomie. Z samej gry mogę być bardzo zadowolony, ponieważ to my odważnie prowadziliśmy grę. Bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry, co pokazuje, ze na pewno musimy poświęcić więcej czasu na lepsze ustawienie i zachowanie przy stałych fragmentach – podsumował szkoleniowiec naszej drużyny.

U-16: 2 liga wojewódzka juniorów młodszych  B 2 (r. 2007/08)
Skra 2 Częstochowa – Lelovia Lelów 7 – 1
niedziela, 24.10.2021 g. 13.00

Gracze występujący w 2 lidze wojewódzkiej juniorów młodszych rozbili swoich przeciwników, aplikując im aż siedem goli. Na przestrzeni całego spotkania dominowali i w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Trener Paweł Rycharski podkreślał, że naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za ich postawę, ponieważ rywalizując ze starszymi zespołami, zdobywają cenne doświadczenie i – jak widać – nieźle sobie radzą.

U-16: 1 liga wojewódzka juniorów młodszych  B 2 (r. 2006)
Skra  Częstochowa – Ajaks Częstochowa 8 – 0
niedziela, 24.10.2021 g. 10.00

Zawodnicy trenera Karola Pikonia zdeklasowali swoich przeciwników, wygrywając bardzo wysoko i pewnie. Szkoleniowiec naszej drużyny mógł być wyraźnie ukontentowany postawą swoich podopiecznych: – Od początku  w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania, nie pozostawiając złudzeń, która drużyna posiada wyższą jakość. Gratuluję drużynie skuteczności pod bramką przeciwnika oraz czystego konta z tyłu. – podkreślał trener Pikoń.

Już za tydzień naszą ekipę występującą w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej juniorów młodszych czeka trudne i wymagające wyjazdowe starcie z Gwarkiem Zabrze.

U-17:  3 liga wojewódzka junior młodszy  B1 (r. 2004/2005)
Victoria Częstochowa – Skra  Częstochowa 1- 2
niedziela, 24.10.2021 g. 11.00
Częstochowa, ul. Krakowska 80

Drużyna występująca w wojewódzkiej lidze juniorów młodszych odniosła kolejne zwycięstwo, choć tym razem przeciwnik postawił dość wysokie wymagania. Do przerwy, mimo przewagi, nasz zespół przegrywał 0:1. Trener Michał Jelonek podkreślał jednak, że zadziałało to jeszcze bardziej mobilizująco na jego podopiecznych, a potwierdzeniem jego słów z pewnością była bardzo dobra druga część spotkania w wykonaniu naszych zawodników. Szkoleniowiec zespołu Skry był usatysfakcjonowany postawą swojego zespołu nie tylko w spotkaniu z Victorią, ale także na przestrzeni całej rundy: – Brawa dla drużyny za odwrócenie losów meczu i realizację zadania, którym był awans do 2. ligi – podsumował trener, Michał Jelonek.

U-19:  ZINA Klasa okręgowa Częstochowa-Lubliniec  (r. 2002/2003)
Skra  Częstochowa – Orzeł Psary Babienica 7 – 0
sobota, 23.10.2021 g. 14.00

Podopieczni trenera Szymczaka wygrali, po raz kolejny dominując nad rywalem w każdym elemencie gry. Sobotnie spotkanie mogło zakończyć się jeszcze wyższym rezultatem. Piłkarze naszej drugiej drużyny stwarzali kolejne sytuacje, mądrze konstruując akcje i kontrolując mecz. Więcej o meczu z Orłem Psary Babienica dowiecie się z naszej pomeczowej relacji.