Druga drużyna rozbija swoich rywali!

Druga drużyna Skry Częstochowa mierzyła się dzisiaj z przedostatnią ekipą w ligowej stawce. Podopieczni trenera Tomasza Szymczaka nie dali rywalom najmniejszych szans i pokonali zespół Orła Psary Babienica 7:0. Różnica w kulturze gry obu drużyn była wręcz kolosalna.

Po upływie zaledwie kilkudziesięciu sekund od początku spotkania wynik otworzył młody napastnik, Oskar Krawczyk, wykorzystując dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła. W 5. minucie gry snajper naszego zespołu zdobył drugą bramkę, tym razem wykorzystując dogranie z lewej strony.

Piłkarze trenera Szymczaka w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i dominowali nad rywalem w każdym aspekcie gry. Umiejętnie rozgrywali piłkę, w przemyślany sposób konstruując kolejne akcje. Szybko przełożyło się to na kolejne trafienie – tym razem autorstwa Stanisława Muniaka, który uderzał zza pola karnego.

W przerwie trener, Tomasz Szymczak, dokonał czterech roszad w składzie, lecz sposób gry naszej drużyny nie uległ zmianie. Drugi zespół Skry w dalszym ciągu dominował, co przełożyło się na kolejne trafienia.

Dwie bramki strzelił Mateusz Dylikowski. Chwilę później, na 6:0 podwyższył Mikołaj Kempa, który niezwykle pewnie egzekwował rzut karny. Wynik ustalił z kolei Fabian Słabosz.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie, trener Tomasz Szymczak przyznał, że jego zespół w pełni zasłużył na wysokie zwycięstwo: – Pełna dominacja z naszej strony. Dużo strzelonych bramek. Przede wszystkim ważne jest to, że nikt nie ucierpiał w takim spotkaniu. Bowiem jak przeciwnik jest sfrustrowany, to później często szuka fauli. Byliśmy dużo szybsi, zwrotniejsi i za każdym razem jak zawodnik uciekał, to mógł zostać po prostu – koloklwialnie mówiąc – wycięty, ale uniknęliśmy kontuzji, uniknęliśmy też głupich kartek. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku, chociaż stworzyliśmy na tyle sytuacji, że mógł być nawet dwucyfrowy – zakończył szkoleniowiec naszego zespołu.

Skra II Częstochowa – Orzeł Psary Babienica 7:0

1 – 0 – Oskar Krawczyk 2’ asysta Chiliński

2 – 0 – Oskar Krawczyk 5’ asysta Magdziarz

3 – 0 – Stanisław Muniak 21’  asysta Krawczyk