Podsumowanie ligowego tygodnia Młodej Skry!

Za naszymi młodymi zawodnikami kolejny ligowy tydzień. Adepci naszej Akademii rozegrali wiele ciekawych i dobrych spotkań, w których nie zabrakło bramek i dużej dawki emocji. Pora podsumować sobie miniony tydzień w ich wykonaniu.

Śląska Liga Trampkarzy (2. liga) – C2 – rocznik 2008

Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 4:0

W meczu na szczycie 2. Śląskiej Ligi Trampkarzy podopieczni trenera Roberta Siudy zmierzyli się z drużyną Rakowa Częstochowa. Nasi rywale byli wzmocnieni pięcioma wyróżniającymi się zawodnikami, którzy byli starsi od naszych młodych piłkarzy. Do przerwy trampkarze Skry rozgrywali dobry mecz, pokazując niesamowity charakter i wolę walki. Dopiero w drugiej połowie spotkania Raków wyszedł na prowadzenie, strzelając gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później było już 0:2.

Następnie piłkarze trenera Siudy mieli doskonałą, stuprocentową okazję na strzelenie gola kontaktowego. Zabrakło nam jednak nieco szczęścia, a nieskuteczność szybko się zemściła. W samej końcówce meczu Raków zaaplikował naszej drużynie kolejne dwa gole. Szkoleniowiec naszych młodych zawodników był jednak zadowolony, wszak jego podopieczni walczyli o każdy centymetr boiska i długimi fragmentami nie odstawali od kilku starszych graczy występujących w zespole rywali.

Liga Okręgowa Juniorów Młodszych – B2 – rocznik 2007/2008

Pogoń Kłomnice – Skra Częstochowa 1:3

Drużyna rywalizująca w Lidze Okręgowej Juniorów Młodszych w minionym tygodniu rozegrała dwa spotkania. W pierwszym z nich odniosła pewne zwycięstwo, na przestrzeni całego meczu kontrolując wydarzenia boiskowe i stwarzając wiele dobrych okazji. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Dawidowski, Leśniak i Szarawara.

Polonia Poraj – Skra Częstochowa 2:3

W drugim spotkaniu zawodnicy trenera Pawła Rycharskiego pokonali Polonię Poraj. Widowisko obfitowało w dużą liczbę sytuacji podbramkowych. Emocji nie brakowało, a najlepiej niech o tym świadczy fakt, że zwycięska bramka padła w samej końcówce meczu. Trener Rycharski był zadowolony, że jego drużyna wywiozła trzy punkty z trudnego terenu: – Brawo dla chłopców. Graliśmy młodszym rocznikiem, a przez to drużyna z Poraja miała dużą przewagę fizyczną. Chłopcy zostawili dzisiaj na boisku dużo zdrowia. – podsumował szkoleniowiec naszych młodych piłkarzy.

Śląska Liga Trampkarzy (1. liga) – B2 – rocznik 2007

SMS Tychy – Skra Częstochowa 1:3

Gracze występujący w 1. Śląskiej Lidze Trampkarzy rozegrali dobre spotkanie i chyba śmiało można stwierdzić, że byli drużyną zdecydowanie lepszą. Starcie z tyskim SMS – em stało na bardzo wysokiej intensywności. Po meczu trener Rycharski docenił postawę swoich podopiecznych: – Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo na trudnym terenie. – zakończył szkoleniowiec.

Śląska Liga Juniorów Młodszych (1. liga) – B2 – rocznik 2006

Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko – Biała 2:2

Piłkarze występujący w 1. Śląskiej Lidze Juniorów Młodszych pokazali prawdziwy charakter, odwracając losy spotkania. Mimo iż gracze gości prowadzili już dwiema bramkami, zawodnicy Skry doprowadzili do wyrównania. O pomeczową opinię pokusił się szkoleniowiec naszej drużyny, Patryk Mrugacz: – Za nami spotkanie o zupełnie dwóch obliczach. Pierwsza połowa to zbyt dużo prostych, niewymuszonych błędów z naszej strony, a także problemy z asekuracją ofensywną, które skończyły się stratą 2 bramek. Mimo optycznie wyrównanego pojedynku, to przeciwnik był bardziej konkretny i od 26. minuty goniliśmy wynik przy stanie 0-2. W 37. minucie, za sprawą indywidualnej akcji Miłosza Szałaja i dograniu piłki wzdłuż bramki, przecinający dośrodkowanie obrońca drużyny gości strzelił bramkę samobójczą. Z drugiej części gry możemy być zadowoleni. Oglądaliśmy odważniejszą grę ze strony naszej drużyny, szybciej operowaliśmy piłką, która przełożyła się na dużą ilość sytuacji podbramkowych. W 65. minucie po dograniu Konrada Waludy piłkę do bramki skierował Artur Ostaszewski. Stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, które powinny rozstrzygnąć pojedynek na naszą korzyść. Gratulacje dla zespołu za podniesienie się z wyniku 0-2 i ambitną postawę. To duża sztuka odwrócić losy spotkania w tak trudnej sytuacji. – zakończył trener Mrugacz.

Śląska Liga Juniorów Młodszych (3. liga) – B1 – Rocznik 2005/2006

Akademia Sportowa Lubliniec – Skra Częstochowa 1:5

Drużyna Skry kontrolowała przebieg gry na przestrzeni całego spotkania. Podopieczni trenera Jelonka dobrze operowali piłką, co rusz zagrażając bramce rywali. Gdyby nie zbyt duża liczba wątpliwych spalonych, kto wie, czy młodzi zawodnicy naszego zespołu nie dobiliby do dziesięciu goli. Trener juniorów Skry szczególnie chwalił swój zespół za reakcję po stracie bramki.

Klasa Okręgowa

Skra Częstochowa – Warta Mstów 3:0 —–→  relacja

Skra Częstochowa – Orzeł Kiedrzyn 3:0 —–→  relacja

Piłkarze drugiej drużyny na przestrzeni minionego tygodnia odnieśli dwa pewne i przekonujące zwycięstwa. W obu spotkaniach dominowali, stwarzając wiele sytuacji bramkowych. Długo utrzymywali się przy piłce i nie dali żadnych szans swoim rywalom. Więcej o meczach z Wartą i Orłem dowiecie się z naszych pomeczowych relacji.

Daniel Flak