Pewna wygrana Skry II z Orłem Kiedrzyn

W rozegranym awansem spotkaniu z Orłem Kiedrzyn nasza druga drużyna odniosła pewne i niepodlegające dyskusji zwycięstwo 3:0. Wygrana sprawia, że co najmniej do weekendowych meczów możemy cieszyć się z pozycji lidera okręgówki. Gola dla Skry zdobywali Daniel Błędowski, Adrian Żabik oraz Filip Arak.

Od pierwszych minut nasza drużyna miała sporą przewagę i pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Gra toczyła się niemalże na połowie przeciwników i kwestią czasu pozostawało, kiedy Skra II obejmie prowadzenie. W 19. minucie sfaulowany w polu karnym został Mateusz Magdziarz, sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie na gole zamienił Daniel Błędowski. Osiem minut później było już 2:0. Prowadzenie podwyższył Adrian Żabik „na raty” pokonując dobrze spisującego się pomiędzy słupkami w drużynie Orła Bartosza Paliwody. Gdyby nie kilka jego instynktownych interwencji goście do szatni najprawdopodobniej schodziliby z większym bagażem straconych goli.

Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale przesadą byłoby stwierdzenie, że straciliśmy kontrolę nad tym co działo się na boisku. Warta odnotowania na pewno była świetna parada golkipera Orła z 73. minuty po uderzenie wprowadzonego niewiele wcześniej Igora Weżgowca. Skra kropkę nad „i” postawiła w końcówce, w 88. minucie gola ustanawiającego końcowy rezultat na 3:0 zdobył Filip Arak.

Dzięki kolejnej wygranej, co najmniej do soboty nasza druga drużyna będzie cieszyć się z fotela lidera ligi okręgowej. – Staramy się nie patrzeć w tabelę, zawsze chcemy dobrze popracować w tygodniu, a potem zagrać dobry mecz. Jak będzie układała się sytuacja ocenimy po rundzie jesiennej i wtedy być może wyznaczymy sobie jakiś cel. Rozwój tych młodych chłopaków jest najważniejszy. Co do dzisiejszego meczu jeszcze to nie podobało mi się pierwsze 25 minut drugiej połowy. Za bardzo stanęliśmy, a trzeba było to spotkanie szybciej zamknąć. Gdyby padła bramka dla gości mogło zrobić się nerwowo. Na plus na pewno możemy zaliczyć to, że zagraliśmy na zero z tyłu z jednym z nielicznych w tej lidze dobrze zorganizowanych zespołów – ocenił tuż po spotkaniu trener Tomasz Szymczak.

Skra II Częstochowa – Orzeł Kiedrzyn 3:0 (2:0)

1-0 Daniel Błędowski 20’ (z karnego) – asysta Magdziarz
2-0 Adrian Żabik 28’
3-0 Filip Arak 88’  asysta Kołodziejczyk

Skra II: Hajda, Cheliński (85′ Rydz), Muniak, M. Mikołajczyk, Błędowski, Arak, Magdziarz, P. Kołodziejczyk, Galas (70′ Nurek), Żabik (58′ Krawczyk), Król (65′ Weżgowiec)

Orzeł: Paliwoda, Gładysz (Lechowski), Toborek, Jabłko Ż (Kaczmarowicz), Klamvt, van Nguyen, Lachowski, Nowak (Kurasiński), Bednarek, Grządziel (Ortyl), Eukessouati