Juniorzy młodsi wygrywają z Górnikiem Zabrze

Piłkarze naszej Akademii z kategorii B1 pokonali Górnika Zabrze 3:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Nasi piłkarze, zdając sobie sprawę z czekającego ich wyzwania, od pierwszego gwizdka podeszli wysoko, by jak najbardziej utrudnić grę Górnikowi. Początkowo zabrzanie radzili sobie z naszym pomysłem na grę, jednak z czasem organizacja gry Skrzaków uległa poprawie, co przełożyło się odbiory i stwarzanie zagrożenia pod bramką gości.

– Druga połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu – mówi nam trener Mariusz Czok. – Zaczęliśmy realizować wszystkie założenia, a dobra gra podczas budowania i szybkość operowania piłką pozwalała nam na stwarzanie sobie sytuacji i kolejne bramki.

– Duże brawa dla zespołu. Ustrzegliśmy się błędów, a przede wszystkim utrzymaliśmy emocje na wodzy w kluczowym momencie spotkania i dalej robiliśmy swoje. Ta praca obroniła się wynikiem – dodaje nasz szkoleniowiec.

Skra Częstochowa – Górnik Zabrze 3:1

Bramki dla Skry: 1:0 Kowalski (57’, asysta: Cieślak), 2:1 Glizniewicz (68’, asysta: Teperski), 3:1 Kapral (85’)

Skra B1: Warszakowski (46’ Rajczykowski), S. Leśniak, Kapral, D. Leśniak, Kozłowski (46’ Glizniewicz), Kowalski, Teperski (85’ Hajda), Lis, Wasilewski (87’ Wolski), Figzał, Cieślak

Copy link
Powered by Social Snap