Kluczowy pojedynek

FC Skra Ladies rozegra w sobotę kluczowy pojedynek w kontekście gry o awans do Orlen Ekstraligi Kobiet. Zwycięstwo w Środzie Wielkopolskiej w znacznym stopniu przybliży Ladies do upragnionego celu.

Po dwóch tygodniach przerwy Ladies wracają do ligowego grania. Do końca sezonu pozostają już tylko dwie kolejki. Pierwsza rozegrana zostanie w najbliższy weekend, natomiast finisz rywalizacji będzie miał miejsce 9 czerwca.

Przede wszystkim musimy spojrzeć w tabelę. Tam na czele znajduje się Resovia Rzeszów, która zgromadziła 46 punktów. Pięć oczek mniej mają Ladies, natomiast 40-punktową zdobyczą mogą pochwalić się piłkarki Lecha Poznań.

Co ciekawe w sobotę zawodniczki ze stolicy Wielkopolski goszczą na Podkarpaciu i mecz ten może dać wiele odpowiedzi. Jeżeli Resovia wygra, a Ladies wyjadą z pełną pulą ze Środy Wielkopolskiej już będziemy mogli świętować awans do Orlen Ekstraligi, a mecz z Ząbkovią pozostanie wyłącznie formalnością.

Jeśli chodzi o naszego najbliższego rywala – Polonię Środa Wielkopolska, to warto podkreślić, że jesienią Ladies wygrały 2:0. Wiosna natomiast zdecydowanie nie idzie po myśli „Polonistek”, które u siebie zdołały wygrać tylko raz (3:0 z Bielawianką Bielawa). W delegacjach idzie im niewiele lepiej i właśnie ten fakt spowodował, że z zespołu walczącego o najwyższe cele ulokowały się w środkowej strefie tabeli.

To, co może niepokoić wszystkie zespoły, to fakt, że ostatnie kolejki odbywają się w dużych odstępach czasowych i na finiszu liga straciła na rytmice. Trener Ladies, Patryk Mrugacz, przekonuje jednak, że dla naszej ekipy to dobra wiadomość: – Mamy chwilę czasu, żeby wyleczyć urazy i przede wszystkim popracować na spokojnie.

Wiemy, że w ostatnim czasie Ladies mocno trenowały, by na ostatnie dwie kolejki być przygotowanym w jak najwyższym stopniu. W powietrzu wisi bowiem coś wielkiego…

Polonia Środa Wielkopolska – FC Skra Ladies Częstochowa, sobota, 25 maja, godz. 12:00

Copy link
Powered by Social Snap