Ladies na piątkę!

Piłkarki Skry Ladies rozgromiły Sportową Czwórkę HystroTruck Radom 5:1. Bramki dla Ladies zdobywały Justyna Matusiak (dwie), Sonia Nierychło, Oliwia Frontczak i Justyna Chudzik.

Ladies wykonały pierwszy z trzech ostatnich kroków w kierunku Orlen Ekstraligi kobiet. W sobotnie wczesne popołudnie zgodnie z przewidywaniami pokonały Sportową Czwórkę z Radomia. Cieszą nie tylko trzy punkty, ale i styl naszej ekipy, która zaaplikowała rywalom pięć bramek.

Skra strzelanie rozpoczęła w 5. minucie spotkania, a autorką premierowego trafienia była Sonia Nierychło, której asystowała Weronika Szmatuła. Nieco ponad kwadrans później drogę do bramki znalazła Justyna Matusiak.

W 59. minucie gospodynie zdobyły bramkę kontaktową i wydawało się, że mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki. Nic jednak z tych rzeczy. Ostatni kwadrans był zabójczy w wykonaniu naszych Pań, które w przeciągu niecałych dziesięciu minut zdobyły trzy bramki, pieczętując tym samym pewne trzy oczka do ligowej tabeli.

– Mecz zaczął się dla nas wybornie, bo szybko strzeliliśmy dwie bramki, dzięki którym kontrolowaliśmy przebieg gry – relacjonuje drugi trener FC Skry Ladies, Michał Jelonek. – W końcowej fazie pierwszej połowy zbyt dużo nerwowych sytuacji pozwoliło optycznie przeważać gospodyniom. W drugiej połowie spodziewaliśmy się naporu przeciwnika i tak też było. Po indywidualnym błędzie straciliśmy gola z dystansu. Nasza chęć tworzenia sytuacji strzeleckich spowodowała czerwoną kartkę dla bramkarki z Radomia, co wykorzystaliśmy i strzeliliśmy kolejne trzy ważne bramki. Brawa dla zespołu za wytrzymanie trudnego momentu i pokazania wielkiej chęci zwycięstwa!

Mniej więcej w tym samym czasie swoje mecze rozegrały Resovia Rzeszów i Lech Poznań. Piłkarki z Podkarpacia wygrały 1:0 w Gdyni, natomiast Lech rozgromił 9:0 Ząbkovię Ząbki. Tym samym Resovia jest już praktycznie pewna awansu do Ekstraligi, natomiast Ladies i Lech toczą korespondencyjny pojedynek, czekając na wzajemne potknięcia. Za dwa tygodnie poznanianki udadzą się do Rzeszowa, natomiast Ladies gościć będą w Środzie Wielkopolskim. Ale to dopiero za dwa tygodnie…

Sportowa Czwórka HydroTruck Radom – FC Skra Ladies Częstochowa 1:5 (0:2)

Bramki dla Skry: 0:1 Sonia Nierychło (5’, asysta: Weronika Szmatuła), 0:2 Justyna Matusiak (22’), 1:3 Justyna Matusiak (75’), 1:4 Oliwia Frontczak (81’, asysta: Stefania Wodarz), 1:5 Justyna Chudzik (83’, asysta: Justyna Matusiak)

Skra Ladies: Szulc – Wodarz, Ozieriańska, Baszewska, Czechowska (68′ Chudzik) – Nierychło (60′ Liczko), Dubiel (82′ Sikora), Lulkowska (60′ Frontczak), Szmatuła – Kuźdub, Matusiak (82′ N. Młynek)

Copy link
Powered by Social Snap