Pierwsza porażka trampkarzy

Po raz pierwszy w tym sezonie potknęli się trampkarze C2. Passę czterech zwycięstw z rzędu naszej ekipy przerwała dopiero Sparta Lubliniec, która na swoim boisku wygrała 2:1.

Wiosenna kampania w III lidze wojewódzkiej przebiegała zgodnie z oczekiwaniami naszych trampkarzy z kategorii C2. W czterech meczach nie znaleźli pogromcy, notując świetny bilans 27 strzelonych bramek i 1 straconej.

Każda passa jednak kiedyś się kończy i niestety tak też było w tym przypadku. Serię zwycięstw naszej ekipy przerwała Sparta Lubliniec, która na swoim boisku wygrała 2:1.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie spotkania, bowiem pierwsza zakończyła się bezbramkowym remisem. Nasi zawodnicy co prawda posiadali sporą przewagę w posiadaniu piłki i często przebywali pod bramką rywala, jednak nie przełożyło się to na bramki.

Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Dorian Staniek w 75. minucie gry.

Mimo porażki Skrzacy zachowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Warto zauważyć, że nasza Akademia wespół ze Spartą Lubliniec nadają ton wiosennej rywalizacji. Oba zespoły zgromadziły dotychczas po 12 punktów, natomiast trzecia i czwarta ekipa (GKS Koziegłowy i MKS Tauron Myszków) zapisały na swoim koncie dotychczas po 1 punkcie.

Sparta Lubliniec – Skra Częstochowa 2:1 (0:0)

Bramka dla Skry: Dorian Staniek (75’)

Skra C2: K. Marchewka – Błaszczyk, Misiewicz, Małolepszy, T. Dąbrowski – Kudła, Bonenberg, Śpiewak, Konieczny, Szyjewski – Sztekler oraz M. Dąbrowski, Goniwiecha, Borris, Krzyszczyk, Staniek