Wygrywamy ze Spartą

Rezerwy Skry Częstochowa wygrały ze Spartą Szczekociny 6:3 w meczu 22. kolejki klasy klasy okręgowej. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Konrad Waluda, Jakub Niedzielski, Mariusz Kurasiński, Adam Matyja i Kacper Merta.

Rezerwy Skry były zdecydowanym faworytem sobotniego starcia ze Spartą Szczekociny. Pierwsza połowa potwierdziła te przypuszczenia i przebiegała pod pełną dominacją Skry. Podopieczni Tomasza Szymczaka kreowali mnóstwo sytuacji bramkowych, a gol dla Sparty padł po bardzo wątpliwym rzucie karnym.

– W drugiej połowie zrobiliśmy siedem zmian i choć cały czas dominowaliśmy na boisku, to popełniliśmy dwa juniorskie błędy, przez co straciliśmy dwie bramki, w tym kolejną po rzucie karnym – relacjonuje trener naszej drużyny.

Trener Szymczak nie ukrywa zadowolenia z gry swojej drużyny w ataku pozycyjnym, szczególnie zwracając uwagę na pierwszą połowę.

– Natomiast w drugiej, choć nasza dominacja cały czas była widoczna, to chyba wkradło się jakieś rozluźnienie przy stanie 6:1 i niestety nie ustrzegliśmy się błędów, przez co rywale zdobyli dwie bramki – kończy opiekun naszych młodych piłkarzy, przed którymi niezwykle ważne tygodnie.

W najbliższych trzech kolejkach Skrzacy zmierzą się ze ścisłą czołówką tabeli i zapewne te pojedynki będą miały kluczowe znaczenie w kontekście układu kolejności w klasie okręgowej. Dla formalności dodajmy, iż wspomniane mecze odbędą się 4 maja (Liswarta Krzepice), 11 maja (wyjazd do Kościelca) oraz 18 maja (mecz domowy z liderem z Panek).

Skra II Częstochowa – Sparta Szczekociny 6:3

Bramki dla Skry: Jakub Niedzielski – 2, Konrad Waluda, Mariusz Kurasiński, Adam Matyja, Kacper Merta – po 1

Bramki dla Sparty: Damian Nowak – 2, Daniel Wieczorek – 1

Skra II Częstochowa: Frukacz – Despet (46’ Kielan), Korzeniewski (46’ Żurawski), Leśniak, Serwaciński, Niedzielski (46’ Szydzisz), Cheliński (65’ Antczak), Merta (46’ Garczarek), Waluda (46’ Wasilewski), Kurasiński (46’ Kasprzycki), Matyja

Sparta Szczekociny: Maścibrzuch – Walasek, Wikliński, Wróbel, Wieczorek, Nowak, Papaj, Minor, Łuszcz, Gawroński, Cichoń oraz Kowalczyk, Słowikowski, Ciągadlak

Copy link
Powered by Social Snap