Ważny mecz w Puławach

Już jutro (27 kwietnia) piłkarze Skry w Puławach zmierzą się z tamtejszą Wisłą Grupa Azoty. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisję przeprowadzi serwis Pilot WP.

Nie ma co ukrywać. Czekające nas starcie jest niezwykle ważne w kontekście układu drugoligowej tabeli. Tym bardziej, że sezon wkracza w decydującą fazę i każdy punkt jest na wagę złota.

Wszyscy doskonale pamiętamy, że jesienią na Lorecie Skrzacy triumfowali dość wyraźnie. Po dwóch bramkach Przemysława Sajdaka, a także po jednej Piotra Noconia i Oliviera Wyparta wygraliśmy 4:1. Wydaje się jednak, że w sobotę tak łatwo nie będzie.

Wisła Grupa Azoty znajduje się w trudnej sytuacji. Zespół jest bezpośrednio zagrożony miejscem w strefie spadkowej i przed trzydziestą serią gier legitymuje się dorobkiem 33 punktów. Mało tego, zawodnicy prowadzeni przez Mikołaja Raczyńskiego w ostatnich dwóch meczach nie zdobyli punktu. I o ile porażka z Kotwicą Kołobrzeg mogła być wkalkulowana, o tyle szczególnie bolesna wydaje się przegrana w Grudziądzu, z Olimpią, która tym samym zrównała się z Wisłą. Dodajmy, że tyle samo oczek ma na koncie GKS Jastrzębie.

Nikogo nie trzeba więc przekonywać, że Duma Powiśla przystąpi do meczu bardzo zmotywowana. Warto dodać, że do momentu wspomnianych dwóch ostatnich pojedynków puławianie wiosną przegrali tylko raz – z Sandecją Nowy Sącz, notując od startu rundy dwa zwycięstwa i pięć remisów.

Najskuteczniejszym strzelcem naszych najbliższych rywali, jest Mateusz Klichowicz, który 6-krotnie znajdował drogę do bramki rywali. Gol mniej widnieje na koncie Piotra Giela. Warto również wspomnieć, że w kadrze Wisły znajduje się kilku zawodników, dobrze znanych naszym kibicom. Mowa choćby o Janie Flaku czy Karolu Noiszewskim.

Z pewnością, jak powiedzieliśmy na wstępie, Skrzaków nie czeka spacerek. W sobotę będziemy zatem świadkami zaciętego pojedynku, w którym obie strony rzucą na szalę, co najlepsze. A kto ostatecznie wróci do domu z tarczą? O tym przekonamy się w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 17:00. Mecz Wisła Grupa Azoty Puławy – Skra Częstochowa transmitowany będzie w serwisie Pilot WP.