Cenne zwycięstwo rezerw. Co za passa!

Rezerwy Skry Częstochowa odniosły w miniony weekend cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Tym razem pokonali Amatora Golce w stosunku 2:0. Piłkarze oraz sztab triumf w tym meczu zadedykowali kontuzjowanemu koledze.

Młodzi piłkarze Skry II powoli zaczynają zapominać jak smakuje porażka. Nic dziwnego. Po raz ostatni przegrali 7 października ubiegłego roku. Dobrą passę podtrzymali w ubiegły weekend, pokonując Amatora Golce, chociaż zadanie nie należało do najłatwiejszych.

– Ze względu na małe, przesiąknięte wodą boisko mecz był niewątpliwie wyzwaniem dla moich chłopców, ale sprostali zadaniu w pełni realizując założenia meczowe – chwali na wstępie swoich podopiecznych trener Tomasz Szymczak.

Tradycyjnie nasi piłkarze posiadali optyczną przewagę, dłużej utrzymując się przy piłce i stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich. Co ważniejsze jednak okazje przełożyły się na bramki.

Wynik otworzył w 30. minucie Konrad Waluda. Młody napastnik wykorzystał asystę Michała Kurasińskiego, posyłając futbolówkę w długi róg. Asystujący przy premierowym trafieniu Kurasiński kilka minut później również miał możliwość, by umieścić piłkę w siatce, ale po uderzeniu głową bramkarz Amatora zbił piłkę na poprzeczkę.

Warto dodać, że gospodarze nie mieli zamiaru bezczynnie przyglądać się poczynaniom naszych zawodników, jednak w najgroźniejszej sytuacji na wysokości zadania stanął Leon Rosiak.

W drugiej połowie gra się wyrównała i obie strony miały możliwość zdobycia bramki. To jednak Skrzacy przypieczętowali zwycięstwo w 75. minucie, kiedy Mateusz Mądry, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zachował zimną krew w sytuacji sam na sam.

– To dziesiąty mecz z rzędu, w którym nie odnosimy porażki – zauważa trener Szymczak. – Dzisiejsze zwycięstwo chcemy zadedykować Krzysiowi Ciesielskiemu, który doznał ciężkiej kontuzji kolana i mamy nadzieję, że szybko do nas wróci!

My również dołączamy się do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia dla naszego utalentowanego napastnika!

Amator Golce – Skra II Częstochowa 0:2 (0:1)

0:1 Konrad Waluda (30’), 0:2 Mateusz Mądry (75’)

Amator: Rębielak – Bednarek, Brandys, Gierczak, Jura, Kędzierski, Matyja (K), Michalski, Mickiewicz, Pijet, Woldan

Skra II: Rosiak – Antczak, Korzeniewski, Despet – Niedzielski (K), Serwaciński, Cheliński, Merta (67’ Garczarek) – Wasilewski (69’ Mądry), Waluda (90’ Matyja), Kurasiński (86’ Kasprzycki)