Zwycięstwo z Unią

Juniorzy młodsi B2 naszej Akademii zwyciężyli z starciu z Unią Turza Śląska. Na pewno nie było to łatwe starcie, jednak Skrzacy stanęli na wysokości zadania. Bramki dla Skry zdobywali Cieślak oraz Karczewski.

Wiosną juniorzy młodsi B2 nie narzekali na nadmiar szczęścia. Złożyły się na to liczne przesunięcia, mające miejsce zimą, dzięki którym część zawodników – w trosce o ich sportowy rozwój – znalazła miejsce w zespołach ze starszych kategorii, a nawet w rezerwach. Pomimo niekorzystnych wyników podopieczni Mariusza Czoka wykonywali ciężką pracę, która przyniosła efekty w postaci pierwszego wiosennego zwycięstwa.

Mecz z Unią Turza Śląska nie był łatwym pojedynkiem. Unia mocno przeciwstawiła się Skrze, często wychodząc spod pressingu i stwarzając sobie sytuacje, których na szczęście nie potrafili przełożyć na bramki.

Po zmianie stron organizacja naszej gry wyglądała o wiele lepiej, a efektem i potwierdzeniem tych słów są z pewnością bramki, które zdobyli nasi piłkarze. Co prawda w końcówce Unia zdobyła bramkę kontaktową, jednak Skrzakom udało się dowieźć zwycięstwo do samego końca.

Skra Częstochowa – Unia Turza Śląska 2:1 (0:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Cieślak (55’), 2:0 Karczewski (75’)

Skra Częstochowa B2: Gołąbek – Tarnowski, Kostrzewa (45’ Bajor), Czerkieski, Klekot, Lis, Syrek (55’ Nalewajka), Cieślak, Przybyła (75’ Struzik), Gembała (45’ Karczewski), Pilarski (70’ Szega)

Copy link
Powered by Social Snap