Rezerwy Skry zremisowały w Żarkach z Zielonymi 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Konrad Waluda. Bramka ustalająca wynik spotkania padła po rzucie karnym dla gospodarzy.

Spotkanie w Żarkach zapowiadało się niezwykle ekscytująco. Zieloni to zespół, który plasuje się w ścisłej czołówce tabeli klasy okręgowej i czyha na potknięcie lidera z Panek.

Nasi młodzi piłkarze podeszli do pojedynku bardzo ambitnie przez niemal całe spotkanie będąc stroną dominującą. Nie było to łatwe, bowiem mecz obfitował w wiele pojedynków fizycznych, a także sporo walki w środkowej strefie boiska, z czym Skrzacy bardzo dobrze sobie poradzili.

W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy. Z obu stron nie brakowało co prawda okazji strzeleckich, jednak na posterunku znajdował się albo golkiper gospodarzy albo Leon Rosiak.

Po zmianie stron wynik otworzył w 51. minucie Konrad Waluda, który głową wykończył dośrodkowanie Adriana Chelińskiego. Prowadzenie dodało skrzydeł naszym piłkarzom, którzy notowali bardzo dobry fragment. Niestety nie udało się podwyższyć wyniku.

Później mocniej o swoje powalczyli gospodarze. W 75. minucie wyprowadzili groźny kontratak, w wyniku którego sędzia podyktował jedenastkę za zagranie ręką jednego z naszych piłkarzy w szesnastce.

– Na pewno mamy niedosyt, bo z przebiegu spotkania stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych – przyznaje trener naszych rezerw, Tomasz Szymczak. – Byliśmy stroną dominującą, a już szczególnie w pierwszych dwudziestu minutach drugiej połowy powinniśmy być bardziej skuteczni, co pozwoliłoby na uspokojenie tego meczu. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze też mieli swoje okazje. Na pewno grając na wyjeździe u wicelidera rozgrywek i pretendenta do awansu ten punkt szanujemy, aczkolwiek, jak wspominałem wcześniej, z przebiegu spotkania mamy lekko niedosyt – zakończył nasz szkoleniowiec.

Zieloni Żarki – Skra II Częstochowa 1:1 (0:0)

0:1 Konrad Waluda (51’), 1:1 Maciej Obodecki (75’ – karny)

Zieloni Żarki: Pikuła – Lach, Garcarz, Kurpios, Kopecki (65’ Brzegowski), Jędrycha, Obodecki, Gradzik (22’ Gwardyś), Badora (83’ Konieczniak), Juzoń, Kot

Skra II Częstochowa: Rosiak – Kielan, Antczak, Serwaciński, Garczarek, Niedzielski (88’ Despet), Cheliński (75’ Wasilewski), Gzieło, Kurasiński (80’ Matyja), Waluda, Grzelka

Copy link
Powered by Social Snap