Młodzicy D1 triumfują. Górnik Zabrze pokonany

Zwycięstwem zakończył się mecz 4. kolejki grupy północnej II ligi wojewódzkiej kategorii D1 w wykonaniu naszej Akademii. Piłkarze Skry pokonali 5:2 Górnika Zabrze.

Można powiedzieć, że młodzicy naszej Akademii kategorii D1 nie uznają kompromisów. Albo wygrywają albo przegrywają. W sobotnie przedpołudnie czekało ich kolejne trudne wyzwanie – na Loretę przyjechała ekipa Górnika Zabrze.

Na szczęście nasi młodzi zawodnicy podeszli do meczu bardzo zdeterminowani i nie przestraszyli się wymagającego rywala, pokazując się z bardzo dobrej strony.

Mecz toczył się pod dyktando naszej ekipy, która przez większą część spotkania posiadała pełną kontrolę nad jego przebiegiem. Ważne jest to, że piłkarze Skry zachowali również czujność w obronie, kiedy rywale stwarzali zagrożenie pod naszą bramką.

– Cieszy mnie, że udało nam się zrealizować cele na ten mecz w fazie ataku jak i obrony – mówi trener Łukasz Łykowski. – Wrażenie robi także skuteczność naszego zespołu, która była w tym dniu bardzo dobra.

Skra Częstochowa – Górnik Zabrze 5:2