Derby na remis

Juniorzy młodsi B1 rozegrali w sobotę mecz 21. kolejki REKPOL I ligi wojewódzkiej. Nasi piłkarze zmierzyli się w derbach z Rakowem Częstochowa. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej ekipy, która po dobrej akcji Huberta Kwaśnika, wykończonej przez Jakuba Woźniaka wyszli na prowadzenie. Chociaż rywale posiadali delikatną przewagę optyczną nasi zawodnicy skutecznie realizowali plan, nakreślony przez trenerów Adriana Hłonda, Jakuba Jastrzębskiego i Roberta Siudę.

Przełożyło się to na drugie trafienie, które tym razem zanotował Mateusz Mądry, wykorzystując przed przerwą sytuację 1 na 1.

Mądry miał okazję na podwyższenie rezultatu kilka chwil później, jednak zabrakło odrobiny szczęścia. Oczywiście trafienie numer trzy zamknęłoby to spotkanie, a że się nie udało musieliśmy mieć się na baczności bowiem – jak wiadomo – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. I rzeczywiście tak było.

Najpierw goście zdobyli bramkę kontaktową, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doprowadzili do remisu.

Nasi piłkarze próbowali odzyskać prowadzenie i trzy punkty, przeprowadzając kilka składnych akcji, jednak ostatecznie nie udało się umieścić futbolówki w bramce. W każdym razie oficjalnie, bowiem w pewnym momencie piłka zatrzepotała w siatce bramki gości, jednak arbiter dopatrzył się spalonego jednego z naszych graczy.

– Podsumowując spotkanie uważam, że nasza drużyna pokazała dzisiaj dużo charakteru i włożyła ogrom pracy, mimo ostatnich niezadowalających wyników, które z pewnością wpłynęły na nasze nastawienie, zwłaszcza w drugiej części gry. Nie dajemy się pokonać „odwiecznemu” rywalowi i patrząc na ilość i jakość dogodnych sytuacji, to nasza drużyna czuje niedosyt, że na Loretańskiej nie zostały trzy oczka – podsumował trener Adrian Hłond.

Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 2:2

Bramki dla Skry: 1:0 Jakub Woźniak, 2:0 Mateusz Mądry

Skra Częstochowa B1: Warszakowski – D. Leśniak, Skwarczyński, Hajda – Figzał, Kowalski, H. Kwaśnik, Woźniak – K. Kwaśnik, Małysz, Mądry oraz Cieślak, Lis, S. Leśniak, Teperski, Dors