Rewolucyjna technologia treningu w Skrze Częstochowa

Przez kilkanaście tygodni udawało nam się utrzymywać ten fakt w tajemnicy, jednak w związku z artykułem jaki ukazał się wczoraj w meksykańskim czasopiśmie „Mexico Football News”, jesteśmy zmuszeni odnieść się do zamieszczonych tam informacji. Rzeczywiście piłkarze Skry Częstochowa od dłuższego czasu trenują z wykorzystaniem piłek pompowanych… helem.

Treningi z wykorzystaniem piłek pompowanych helem po raz pierwszy odbyły się w naszym klubie pod koniec zimowego okresu przygotowawczego. Początkowo testowali je wyłącznie wahadłowi, jednak widząc lekkość, z jaką dzięki nim poruszają się na boisku, sztab zdecydował się na wprowadzenie tego elementu do przygotowań pozostałych formacji.

– Ten typ treningu został nam przedstawiony podczas jednego ze staży trenerskich przez naukowca, będącego pasjonatem piłki nożnej, Amirpa Silirpa – mówią nam członkowie sztabu szkoleniowego Skry. – Dzięki właściwościom chemicznym helu, rzutującym na zachowania piłki podczas jednostek treningowych, jesteśmy w stanie podnieść wartości motoryczne naszych zawodników, a także poprawić aspekty związane z grą głową oraz walką o wysokie piłki.

Wszystko to oczywiście spowodowane jest tym, że hel, jako gaz lżejszy od powietrza, zmienia trajektorię lotu futbolówki. Dzięki nabytym podczas takiego treningu umiejętnościom charakterystyka gry piłkarzy zmienia się, a praca z zastosowaniem rewolucyjnego treningu uwydatnia cechy niezbędne do realizacji założeń stawianych przez sztab szkoleniowy.

Amirp Silirpa przebywa obecnie w Portugalii, gdzie – dzięki kontaktom Ednardo Monteiro, który niegdyś pracował w tamtejszej Akademii – jest o krok od przekonania działaczy i trenerów legendarnego FC Porto do zastosowania treningów z piłkami wypełnionymi helem. Co prawda sztab pierwszego zespołu z Portugalii nie zgodził się na eksperymenty z udziałem największych gwiazd, ale finalizacja rozmów dotyczących drużyn Akademii, jest już na ostatniej prostej. Nie jest wykluczone, że Skra, jako klub, który pierwszy skorzystał z rewelacyjnej metody Silirpa, nawiąże z Akademią FC Porto bliższe relacje.


Oczywiście powyższy tekst jest wyłącznie primaaprilisowym żartem 😉

Copy link
Powered by Social Snap