Jutro gramy z Radunią! [ZAPOWIEDŹ]

Długa droga przed naszymi piłkarzami, którzy już jutro zmierzą się z Radunią Stężyca. Klub z serca Kaszub nie ukrywa swych aspiracji, jednak nasi piłkarze z pewnością przystąpią do tego spotkania zmotywowani i nastawieni na walkę o trzy punkty.

Radunia Stężyca od początku sezonu spisuje się w rozgrywkach ligowych wyśmienicie. Kanarki ze Stężycy bardzo dobrze weszły w sezon, pierwszą porażkę notując dopiero w 10. kolejce. Co prawda rozmiary przegranej mogą zadziwiać (1:5 w Chojnicach), jednak zawodnicy Raduni szybko się pozbierali i zacumowali w okolicach strefy barażowej.

Atutem najbliższego przeciwnika Skry, jest z pewnością doświadczenie. Sztab szkoleniowy Raduni dysponuje drugą najstarszą kadrą w lidze.

Więcej o naszym rywalu przeczytacie poniżej:

Wiosna nie przebiega do końca po myśli zielono-żółto-niebieskich. Porażki z Polonią Bytom czy Sandecją Nowy Sącz z pewnością nie zadowoliły rozbudzonych apetytów kibiców. Wydaje się jednak, że podopieczni Szymona Hartmana powoli łapią właściwy rytm. Zwycięstwo z rezerwami Lecha Poznań i dwa remisy (w tym jeden z Kotwicą Kołobrzeg uzyskany pomimo dwóch czerwonych kartek) – to bilans ostatnich trzech meczów Raduni.

Co ciekawe identycznym bilansem może pochwalić się nasz zespół. Jeszcze ciekawsze jest to, że rywale zarówno Raduni jak i Skry w 2/3… byli identyczni! Obie ekipy zmierzyły się z Kotwicą i Olimpią Grudziądz. Z tym że o ile z Kotwicą Radunia zremisowała, Skrzacy triumfowali.

Dużo nie zaryzykujemy stawiając tezę, że czeka nas interesujący pojedynek. Piłkarze Skry sukcesywnie zbierają oczka, dzięki czemu złapali kontakt ze strefą barażową.

– Zawsze gramy o trzy punkty – zapowiada bramkarz naszej ekipy, Jakub Rajczykowski. – Patrząc na tabelę zapewne Radunia będzie faworytem tego spotkania, ale myślę, że z meczu na mecz udowadniamy naszą dobrą postawę i choćby Chojniczanka, która też jest wyżej w tabeli, została przez nas w piątek zdominowana.

Trudno nie zgodzić się ze słowami naszego golkipera, który w trzech ostatnich meczach zachował czyste konto. W ogóle patrząc na defensywę naszego zespołu, to w drugoligowych rozgrywkach tylko KKS Kalisz stracił mniej bramek niż Skra! Jeśli zatem dołożymy do tego odrobinę skuteczności z przodu, z Kaszub możemy wrócić bogatsi o trzy oczka.

Mecz Radunia Stężyca – Skra Częstochowa odbędzie się w Wielką Sobotę, 30 marca, o godzinie 12:00 w Stężycy. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi Pilot WP.

Copy link
Powered by Social Snap