Zespoły z czołówki nam niestraszne

Już w najbliższą sobotę piłkarzy Skry czeka pojedynek z kolejnym zespołem, który plasuje się w strefie barażowej. Tym razem podopieczni Konrada Geregi zmierzą się z Radunią Stężyca. Statystyki pokazują, że naszej ekipie mecze z zespołami z ligowej czołówki nie są straszne.

KKS Kalisz, Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg, Chojniczanka Chojnice, Radunia Stężyca, ŁKS II Łódź – tak w tym momencie wygląda czołowa szóstka tabeli 2. ligi. Wiosną nasza ekipa zdążyła już rozegrać pojedynki z Kotwicą Kołobrzeg i Chojniczanką Chojnice. W Kołobrzegu wygraliśmy 1:0, natomiast starcie z Chojniczanką Chojnice zakończyło się bezbramkowym remisem.

W najbliższą sobotę Skrzacy zmierzą się z kolejnym zespołem ze ścisłej czołówki – Radunią Stężyca. Piłkarze z Kaszub jesienią zremisowali w Częstochowie 1:1.

Z pewnością postawa naszych zawodników w ostatnich spotkaniach może napawać nas optymizmem. Organizacja gry stoi na najwyższym poziomie, a jedynym mankamentem jest skuteczność, chociaż – po prawdzie – wielokrotnie do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę zabrakło wyłącznie szczęścia.

Warto również zwrócić uwagę, że Skra świetnie radzi sobie w starciach z zespołami ze ścisłej ligowej czołówki. Biorąc pod uwagę wyłącznie mecze ze wspomnianą na początku szóstką możemy pochwalić się imponującym bilansem 4 zwycięstw, 3 remisów i zaledwie 1 porażki! Również stosunek bramek jest bardzo korzystny, bowiem wynosi 11 strzelonych na 5 straconych.

Jedynym zespołem, który z grona obecnej pierwszej szóstki znalazł sposób na naszą ekipę, jest Pogoń Siedlce. Wszyscy pamiętamy jednak spotkania z KKS-em Kalisz czy rezerwami ŁKS-u, które kończyły się wyraźnymi zwycięstwami Skrzaków (odpowiednio 4:1 na Lorecie i 3:1 w Łodzi).

Liczymy na to, że w świąteczną sobotę piłkarze Skry jeszcze poprawią swoje statystyki, bo z pewnością stać ich na to.

Mecze Skry z zespołami z czołówki tabeli 2. ligi

1. KKS Kalisz 4:1 (D)

2. Pogoń Siedlce 1:2 (W)

3. Kotwice Kołobrzeg 1:0 (D) 1:0 (W)