Sparing z Ajaksem

W piątek, 22 marca, chłopcy grupy B rocznika 2016 rozegrali sparing z Ajaksem Częstochowa. Jak zauważył trener Jan Szwaja nasi zawodnicy zdołali wyeliminować wiele aspektów, które zawodziły w poprzednich meczach.

Sparing z Ajaksem udowodnił, że nasi zawodnicy wyciągają wnioski z kolejnych meczów i czynią systematyczne postępy.

– Porównując ten mecz z poprzednim sparingiem na pewno poprawiliśmy aspekt wejścia w mecz – zauważa trener Szwaja. – Nie straciliśmy jako pierwsi bramki, a następnie utrzymywaliśmy swoją dobrą grę i pewnością w działaniach przez resztę meczu, co przełożyło się na to że wygrywaliśmy większość pojedynków 1v1 w obronie oraz ataku i przede wszystkim jednym lub dwoma podaniami potrafiliśmy stwarzać sobie sytuacje strzeleckie.

Na pewno nasi młodzi piłkarze mają też nad czym pracować.

– Jedyne co na minus z naszej strony w tym meczu to zdecydowanie zbyt mała ilość strzałów z dystansu oraz jeszcze zbyt wolne podejmowanie decyzji co zrobić z piłką pod bramką przeciwnika. Podsumowując, sparing bardzo dobry w naszym wykonaniu, w porównaniu z poprzednim meczem chłopcy wyeliminowali wiele błędów oraz nabyli kolejnego cennego doświadczenia – zakończył trener Jan Szwaja.