Sportowa złość

Po porażce z Legią Warszawa nasze Panie, przepełnione sportową złością, pałają żądzą jak najszybszego rewanżu i powrotu na zwycięską ścieżkę. Okazja nadarzy się już w niedzielę. Wówczas do Częstochowa przyjeżdża KKP Robs Group Sportis Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w niedzielę, o godzinie 15:30, na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej.

Każda seria ma swój koniec i niestety seria porażek SWD Wodzisław Śląski, przemianowanego w trakcie sezonu na Legię Ladies Warszawa, miała swój koniec w starciu ze Skrą. Porażka nieco namieszała naszym Paniom w kontekście walki o czołowe miejsca w Orlen 1 Lidze Kobiet, jednak patrząc w tabelę widzimy, że grupa ekip walczących o awans, jest tak duża, że każdemu zespołowi będą zdarzały się wpadki i może się okazać, że porażka z zespołem z dołu tabeli będzie mniej kosztowna niż porażka z zespołami aspirującymi do Orlen Ekstraligi.

Po analizie pojedynku z Legionistkami i wyciągnięciu odpowiednich wniosków odcinamy grubą kreską to, co było i czekamy na niedzielne starcie. A rywalem Ladies będzie KKP Sportis Bydgoszcz.

We wrześniu piłkarki z województwa kujawsko-pomorskiego pokonały Ladies 2:1 i czas pokazał, że nie był to przypadek. Bydgoszczanki są bowiem zespołem bardzo groźnym, który pomimo miejsca w drugiej części tabeli pierwszoligowych rozgrywek zdołał pokonać Ślęzę Wrocław czy odebrać punkty wiceliderowi z Gdyni.

I to właśnie mecz z TKKF Checz Gdynia był… jedynym pojedynkiem, jaki do tej pory rozegrały bydgoszczanki w rundzie rewanżowej. Wszystko przez powołania zawodniczek Sportisu do kadry narodowej. Brak materiału analitycznego zdecydowanie utrudnia pracę sztabowi Ladies, bowiem trudno wyrokować w jakiej dyspozycji są nasze rywalki i jak bardzo zmienił się ten zespół w trakcie zimowej przerwy.

Mimo wszystko należy mieć świadomość, że potencjał Skry jest na naprawdę wysokim poziomie, co udowodnił start rundy wiosennej i zwycięstwa z niepokonaną dotychczas Resovią Rzeszów czy zawsze groźną Trójką ze Staszkówki/Jelnej.

Jednego możemy być pewni – Ladies wyjdą na murawę w pełni skoncentrowane i pałające żądzą rewanżu za niedzielną „wpadkę” – bo tak należy określić to, co wydarzyło się w poprzedniej kolejce.

Mecz pomiędzy FC Skrą Ladies a KKP Robs Group Sportis Bydgoszcz odbędzie się w niedzielę, 24 marca, o godzinie 15:30 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy do kibicowania!

Copy link
Powered by Social Snap