Udana premiera młodzików D1

Od zwycięstwa rozpoczęli wiosenne granie o punkty młodzicy D1. W 1. kolejce 2. ligi wojewódzkiej, grupy północnej, pokonali na własnym terenie Ruch Radzionków 4:1.

Piłkarze z rocznika 2011 od pierwszego gwizdka narzucili swój styl gry rywalowi. Cierpliwie budowali akcje, wysoko odbierali piłkę, a duża intensywność sprawiła, że stwarzali sobie sporo sytuacji strzeleckich. Wszystko to przełożyło się na pewne prowadzenie do przerwy (3:1).

– Druga część meczu, to również nasza przewaga, jednak przytrafiały nam się błędy, z których rywal korzystał, stwarzając sobie sytuacje – opowiada trener naszych młodzików, Łukasz Łykowski. – Tę część meczu zagraliśmy zbyt nerwowo przez co często w niepotrzebny sposób oddawaliśmy piłkę rywalom „za darmo”.

Mimo wszystko młodzi Skrzacy nie pozwolili sobie strzelić bramki, a do swojego dorobku dorzucili jeszcze jedno trafienie.

– Na inaugurację drugoligowych zmagań odnosimy ważne zwycięstwo. Na pewno musimy popracować nad naszą cierpliwością w ataku, arytmią i tempem gry w budowaniu, aby kontrolować grę przez cały mecz – podsumował trener Łykowski.

Następny mecz nasi zawodnicy rozegrają w najbliższą sobotę. Ich rywalem będzie Stadion Śląski Chorzów.