Ostatnie sparingi na hali

Piłkarze Skry Częstochowa z rocznika 2016 rozegrali ostatnie tej zimy sparingi na hali. Rywalami naszych młodych piłkarzy był WKS Wieluń (grupa A) oraz Sokół Wręczyca (grupa B).

Spotkanie piłkarzy z rocznika 2016 z WKS-em Wieluń było bardzo emocjonujące.

– Tej zimy po raz ostatni rozegraliśmy sparing w Hali Sportowej Częstochowa – mówi Maciej Suszczyk, trener naszych młodych piłkarzy. – Bardzo dobrze wykonane założenia przedmeczowe naszego zespołu. Charakteryzowała nas duża odwaga w działaniach indywidualnych zarówno w ataku jak i obronie. Na uwagę zasługuje również skuteczna finalizacja pod bramką przeciwnika oraz coraz lepsze i celniejsze podania do partnera. W tych aspektach przeważaliśmy w dzisiejszym sparingu.

Wcale nie łatwiejsze zadanie czekało zawodników grupy B, prowadzonych przez Jana Szwaję. Jego zawodnicy zmierzyli się bowiem z Sokołem Wręczyca.

– Chłopcy musieli mierzyć się tego dnia z przeciwnikiem o dużo lepszych warunkach fizycznych przez co wiele rzeczy musieliśmy nadrabiać poprzez walkę i nieustępliwość – zauważa trener Szwaja. – Weszliśmy w ten mecz bez wystarczającej pewności siebie i koncentracji przez co szybko straciliśmy kilka bramek. Pojedynki 1v1 w ataku wychodziły nam dużo lepiej niż kiedy musieliśmy bronić, mało używaliśmy podań dlatego z większym przeciwnikiem ciężko było cokolwiek zdziałać. Przekładało się to również na to, że oddawaliśmy również niewiele strzałów z dystansu. Druga połowa o wiele lepsza niż pierwsza w naszym wykonaniu, ale ostatecznie nasi chłopcy musieli uznać wyższość przeciwnika.

Bez wątpienia cenne doświadczenie uzyskane przez naszych młodych zawodników zaprocentuje w przyszłości.