Rywal z przeciwległego bieguna niż Kotwica, ale… równie groźny [ZAPOWIEDŹ]

W piątkowy wieczór piłkarze Skry rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem ich rywalem będzie Olimpia Grudziądz. Początek spotkania o godzinie 19:00. Bezpośrednią transmisję z pojedynku przeprowadzi aplikacja Pilot WP.

W krótkim odstępie czasu nasz zespół rozegra dwa mecze z zespołami z przeciwległych biegunów tabeli. Po zaskakującym, aczkolwiek zasłużonym, zwycięstwie nad Kotwicą Kołobrzeg – liderem 2. ligi, podopieczni Konrada Geregi staną naprzeciw zespołowi, który heroicznie walczy o ligowy byt. I właśnie ten aspekt sprawia, że czekający nas pojedynek wcale nie zapowiada się na łatwiejszy.

Z pewnością Skrzacy podejdą do meczu z Kotwicą mocno uskrzydleni wspomnianym triumfem nad Kotwicą. Co warte podkreślenia nasi piłkarze wygrali to spotkanie piłkarską mądrością i dojrzałością, co jest o tyle znamienne, iż mówimy o zespole, który należy do najmłodszych ekip na drugoligowym froncie.

Olimpia – wzorem rundy jesiennej – dobrze zaczęła kampanię rewanżową. Remisy z Lechem II Poznań i Kotwicą Kołobrzeg, a także efektowne zwycięstwo nad imienniczką z Elbląga sprawiły, że grudziądzanie złapali oddech po nienajlepszej rundzie jesiennej. I nawet porażka z Chojniczanką nie zmienia ich podejścia do najbliższych spotkań. Grudziądzanie są mocno zmotywowani, by zdobywać cenne punkty, bowiem od tego zależy ich los na poziomie centralnym. W tym momencie plasują się na przedostatniej pozycji, posiadając tyle samo oczek, co zamykająca klasyfikację Sandecja Nowy Sącz oraz tracąc sześć do bezpiecznego miejsca.

Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego najbliższego rywala są Kontanstyn Czernij (6 bramek) i Oskar Sikorski (5). Nie oznacza to jednak, że tylko na nich powinna spoczywać uwaga naszej defensywy. Czernij w meczu z Chojniczanką dopiero pierwszy raz znalazł się w kadrze meczowej i wiosną jeszcze nie zagrał minuty, natomiast w spotkaniu z Olimpią na listę strzelców wpisywali się Szymon Krocz (pozyskany zimą ze Znicza Pruszków), Kacper Cichoń (trafił do Grudziądza z Puszczy Niepołomice) oraz młody Kacper Rychert.

Co ciekawe Olimpia, jeśli już wygrywa, czyni to zwykle po strzeleniu minimum dwóch bramek. Zaledwie raz udało jej się zapisać trzy punkty na koncie po minimalnym zwycięstwie (1:0 w 2. kolejce z Polonią Bytom). Olimpia na wyjeździe dotychczas wygrała tylko raz i mamy nadzieję, że ten stan rzeczy nie zmieni się po jutrzejszym pojedynku.

Mecz pomiędzy Skrą Częstochowa a Olimpią Grudziądz odbędzie się w piątek (15 marca) o godzinie 19:00, na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Bezpośrednią transmisję śledzić można w aplikacji Pilot WP.