Przed nami kolejne starcie

Przed FC Skrą Ladies kolejny mecz o punkty Orlen 1 Ligi. W niedzielę punktualnie o godzinie 15:00 zmierzą się na własnym boisku z UKS Trójka Staszkówka/Jelna. Ladies przystąpią do tego spotkania uskrzydlone zwycięstwem nad liderem tabeli – Resovią Rzeszów.

Mecz w Rzeszowie może być kamieniem milowym w kontekście tworzenia drużyny na rundę wiosenną pierwszoligowych rozgrywek. Zwycięstwo nad niepokonaną dotychczas ekipą Resovii z pewnością pozwoliło uwierzyć zawodniczkom Skry, że są w stanie dokonywać wielkich rzeczy. Udowodniło również, że tkwi w nich ogromny potencjał.

Trzeba jednak pamiętać, że mecz w stolicy Podkarpacia był pierwszym w czekającej Ladies kampanii. Przed nimi jeszcze dziesięć spotkań, z których każde będzie miało niebagatelne znaczenie.

W najbliższą niedzielę nasze zawodniczki zainaugurują rundę wiosenną na własnym obiekcie. Zmierzą się z UKS-em Trójką Weronica Staszkówka/Jelna. Obie drużyny dzielą w tabeli zaledwie trzy punkty. W ubiegłym tygodniu Trójka zremisowała ze Ślęzą Wrocław, a więc z zespołem, który również nie ukrywa swoich wysokich aspiracji.

Warto zwrócić uwagę, że piłkarki z Małopolski są drugim najskuteczniejszym zespołem w lidze, jeśli chodzi o liczbę strzelonych goli zarówno łącznie jak i w meczach wyjazdowych. Nietrudno więc dojść do wniosku, że to bardzo niebezpieczny zespół. Jesienią był w stanie pokonać na wyjeździe obecnego wicelidera tabeli ze Środy Wielkopolskiej 5:1!

Skrze nie dały jednak rady. W meczu pomiędzy tymi drużynami padł rezultat 1:0 dla naszych Pań. Warto dodać, że spotkanie, zaplanowane pierwotnie na końcówkę sierpnia, ze względu na złe warunki i stan murawy, zostało przeniesione na październik.

W ten weekend nie przewidujemy takich sytuacji. O godzinie 15:00 w niedzielę (11.03) słupki rtęci mają pokazywać około 10 stopni Celsjusza. Zachęcamy zatem do wspierania naszych zawodniczek na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej w starciu z UKS 3 Staszkówka/Jelna. Wstęp wolny.