Sparing zawodników z rocznika 2016

Młodzi piłkarze z rocznika 2016 rozegrali w miniony weekend kolejny bardzo interesujący mecz kontrolny. Tym razem zmierzyli się bowiem z Ruchem Radzionków.

Jak relacjonuje trener Jan Szwaja chłopcy z grupy A przez większość meczu kontrolowali przebieg gry i wygrywali wiele pojedynków 1 na 1, zarówno w ataku jak i obronie. Dzięki temu, że odbierali piłkę wysoko na połowie przeciwnika, stwarzali sobie wiele sytuacji strzeleckich.

Od czego jednak są trenerzy? Opiekun naszych młodych piłkarzy zwrócił uwagę na element, nad którym zapewne w najbliższym czasie nasi młodzi zawodnicy będą pracować.

– Minusem tego meczu było za mało gry zespołowej z naszej strony – przyznaje Szwaja. – Za rzadko chłopcy dostrzegali lepiej ustawionego kolegę. Zdarzały nam się również niedokładności pod bramką.

Mimo wszystko trener naszej ekipy nie ukrywa zadowolenia z postępów, jakie czynią jego podopieczni.

– Emocji nie brakowało i podsumowując grę chłopców można być z nich zadowolonym. Widać dużo pozytywów na tle silnego przeciwnika jakim był w tym dniu Ruch Radzionków.