Trampkarze na remis

Trampkarze C2 zremisowali w meczu kontrolnym z Akademią BVB Łukasza Piszczka. Bramkę dla naszej ekipy zdobył Kamil Goniwiecha.

Trampkarze naszej Akademii przygotowują się sumiennie do walki o punkty w lidze wojewódzkiej. W miniony weekend rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem zmierzyli się z wymagającym rywalem, a więc Akademią BVB Łukasza Piszczka.

Nasi przeciwnicy oprócz niewątpliwej jakości piłkarskiej posiadali przewagę fizyczną, przez co postawili naszym chłopcom wysokie wymagania. Nie przeraziło to naszych piłkarzy, którzy do spotkania podeszli mocno zdeterminowani. Przełożyło się to na dobre ustawienie taktyczne i dzięki zamykaniu rywalom przestrzeni zmuszali go do grania długimi podaniami.

Kilkukrotnie udało się Skrzakom stworzyć sobie dogodne sytuacje, jednak brakowało wykończenia, na co nie pozostawała bez wpływu właśnie przewaga fizyczna rywali. Szczególnie szkoda okazji z samej końcówki spotkania, kiedy piłka trafiła w stojącego na linii bramkowej obrońcę Akademii BVB.

Remis z pewnością jest dobrym odzwierciedleniem sumiennej pracy, jaką pod okiem trenera Krzysztofa Kowalskiego wykonują nasi piłkarze. Już w przyszłą sobotę czeka ich kolejny sparing. Tym razem udadzą się do Myszkowa.

Skra Częstochowa – Akademia BVB Łukasza Piszczka 1:1 (1:0)

Bramka dla Skry: Kamil Goniwiecha

Skra Częstochowa C2: K. Marchewka – Umlauf, Dąbrowski, Kaźmierczak-Pacud, Małolepszy – Kudła, Bonenberg, Śpiewak – Goniwiecha, Szyjewski, Sztekler oraz Chęciński, Dąbrowski, J. Marchewka, Krzyszczyk, Konieczny, Staniek