Ostatni sparing przed ligą

Już wkrótce rozgrywki ligowe wznowią piłkarze Skry B2, a więc juniorzy młodsi. W miniony weekend zakończyli zatem serię gier kontrolnych. Ostatnim rywalem naszej drużyny był Piast Gliwice.

Nasi rywale ostatecznie wygrali 3:0, chociaż warto zauważyć, że wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie spotkania.

– Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Byliśmy agresywni w pressingu, co przełożyło się na odbiory, ale brakowało samej finalizacji – relacjonuje trener Mariusz Czok. – Brakowało nam odrobinę cierpliwości i dokładności, co przełożyło się na błędy, które dobrze wykorzystał rywal, przechodząc do stwarzających zagrożenie na naszej połowie ataków szybkich.

Niestety po zmianie stron to Piast wykorzystał fazy przejściowe, zdobywając kolejne bramki. Na pewno nie można odmówić Skrzakom ambicji, ponieważ usilnie dążyli do odrobienia strat. Niestety nie udało się tego dokonać.

– Było widać, że zespół Piasta jest bardzo dobrze zorganizowany i zdeterminowany, by wygrać i zasłużenie osiągnął swój cel. Ja chciałem podziękować drużynie za zaangażowanie, bo było od samego początku do samego końca bardzo widoczne. Na pewno zespół wyciągnie wnioski po tym spotkaniu, bo każda porażka nas uczy – podsumował trener Czok.

Skra B2 Częstochowa – Piast Gliwice 0:3 (0:0)

Skra Częstochowa B2: Rajczykowski (45’ Gołąbek) – Turek, Tarnowski (70’ Czerkieski), Bajor (70’ Nowak), Syrek, Klekot, Kołodziejczyk (45’ Szega), Dylewski (60’ Kostrzewa), Przybyła, Gembała (60’ Struzik), Pilarski (70’ Nalewajka)