Wracamy do gry o punkty. Poprzeczka wisi maksymalnie wysoko

Wreszcie! Kilka tygodni treningów, ciężka praca i żmudne przygotowania. Wszystko po to, by dojść do momentu, w którym właśnie się znaleźliśmy. A stoimy u progu rundy wiosennej, którą zainaugurujemy niedzielnym pojedynkiem w Rzeszowie.

Orlen 1 Liga Kobiet rusza z wiosenną kampanią. Ladies na otwarcie zmierzą się z Resovią Rzeszów, a więc liderem rozgrywek, który dotychczas nie zaznał goryczy porażki.

Piłkarki ze stolicy Podkarpacia nie ukrywają, że celują w awans do Orlen Ekstraligi, a ich słowa potwierdza nie tylko miejsce w tabeli, ale również ruchy transferowe. Działacze Resovii sprowadzili do klubu między innymi posiadającą ekstraligową przeszłość Katarzynę Jezioro, która uzupełniła układankę trenera Łukasza Wojtali.

Warto dodać, że rzeszowianki nie tylko mają za sobą udaną serię meczów kontrolnych (8:0 z Unią Lublin czy 3:0 z rezerwami Czarnych Sosnowiec), ale także pierwszy mecz o stawkę. W połowie lutego po zaciętym pojedynku, w którym bramka strzelona przez Magdalenę Marszał padła w szóstej minucie doliczonego czasu gry, pokonały Zorzę Pęgów i znalazły się w gronie ośmiu najlepszych drużyn Orlen Pucharu Polski.

– To pokazuje, że zespół jest silny mentalnie i do końca walczy o zwycięstwo – mówił na łamach mediów klubowych trener Wojtala i rzeczywiście należy podkreślić, że Resovia potrafi udźwignąć presję w trudnych momentach. To samo można jednak powiedzieć o zespole Ladies.

Bez wątpienia siłą naszej ekipy w rundzie wiosennej będzie kolektyw, bowiem zespół budowany już od jakiegoś czasu przez trenera Patryka Mrugacza może grać właściwie z… zawiązanymi oczami.

A że Ladies stać na zwycięstwo z niepokonanym liderem nie wymaga szerszego udowadniania. Chociaż pierwsze spotkanie po tak długiej przerwie zawsze stoi pod pewnym znakiem zapytania warto przypomnieć, że na inaugurację sezonu Resovia zremisowała na Lorecie z ekipą Ladies. Wówczas byliśmy świadkami fascynującego pojedynku, a nasze Panie jako pierwsze odebrały punkty obecnemu liderowi. Dlaczego zatem jako pierwsze nie miałyby pokonać Resovii?

Mecz pomiędzy Resovią Rzeszów a FC Skrą Ladies Częstochowa odbędzie się w niedzielę (3 marca) o godzinie 15:00 w Rzeszowie.