Magdalena Prończuk – witamy w sztabie!

Do sztabu naszej drużyny dołączyła Magdalena Prończuk, która pełnić będzie rolę fizjoterapeuty. Pomimo młodego wieku ma spore doświadczenie w pracy ze sportowcami, a oprócz tego jest wykładowcą fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Warto podkreślić, że pracuje z kadrą narodową kobiet w gimnastyce sportowej.

W sztabie Skry pojawiła się nowa twarz. To Magdalena Prończuk, która pełnić będzie rolę fizjoterapeuty. Dotychczas zajmowała się między innymi futsalowcami, piłkarzami ręcznymi, a nawet koszykarzami.

– Moja praca w sporcie zaczęła się cztery lata temu, kiedy pojechałam na mistrzostwa Polski w futsalu U-16. Później działałam w klubie z Gliwic i w Gwarku Tarnowskie Góry, po czym znalazłam się w Polonii Bytom – opowiada Magdalena Prończuk. – W Polonii miałam naprawdę sporo obowiązków, ponieważ byłam fizjoterapeutą i trenerem motorycznym nie tylko pierwszej drużyny, ale całej akademii. Następnym krokiem w mojej zawodowej karierze była sekcja piłki ręcznej Zagłębia Sosnowiec, grająca w lidze centralnej. Jeśli chodzi o Zagłębie, pomagam również w trzecioligowej sekcji koszykarskiej.

Prończuk, jest jednak nie tylko znana na terenie naszego województwa.

– Od półtora roku zajmuję się kadrą narodową gimnastyki sportowej kobiet, z którą byłam już na mistrzostwach świata i Europy.

Oprócz pracy ze sportowcami Prończuk zajmuje się karierą naukową. Jest wykładowcą oraz publikuje na temat fizjoterapii oraz treningu motorycznego.

– Wykładam fizjoterapię na AWF w Gdańsku – mówi. – Jestem w trakcie pisania doktoratu, a na swoim koncie mam kilka dużych publikacji, traktujących o treningu motorycznym. Badamy wpływ treningów EEG Feedback na szybkość reakcji u kadry narodowej judo.

W jaki sposób trafiła do Skry? Jak się okazuje udział w tym miał jeden z naszych piłkarzy.

– Do Skry trafiłam przez Winiego, z którym trochę się znamy. Mateusz napisał do mnie, że w klubie poszukują fizjoterapeuty i właśnie w ten sposób trafiłam do Skry.

Prończuk od kilku dni pracuje z zawodnikami Skry, razem z drużyną była też na meczu w Elblągu. Jesteście ciekawi jakie są jej pierwsze wrażenia z pracy w naszym klubie?

– Moim zdaniem jest super. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany, każdy wie gdzie jest jego miejsce i jakie obowiązki do niego należą. Widać, że wszyscy kochają to, co robią i są bardzo w to zaangażowani. Strasznie przyjemnie pracuje się w takich warunkach, kiedy każdemu zależy na tym, co robi i do każdego treningu podchodzi jakby to był najważniejszy mecz. To naprawdę sprawia, że nawet stojąc podczas treningu jest się szczęśliwym, że jest się tutaj. Ja jestem zachwycona – kończy nasza rozmówczyni.

Witamy w sztabie i powodzenia!