Dwa sparingi młodzików młodszych

Młodzicy młodsi D2 w ubiegłym tygodniu rozegrali dwa mecze sparingowe. W pierwszym zmierzyli się z Orłem Kraków, natomiast w drugim z sąsiadem zza miedzy – Sportową Częstochową.

Pierwszym rywalem naszej ekipy był Orzeł Kraków, który zagościł na Lorecie w czwartkowy (22.02) poranek. Rywale wysoko postawili poprzeczkę naszym zawodnikom, którzy mimo trudów starcia ze starszymi zawodnikami zaprezentowali się bardzo dobrze.

– Szybko wyszliśmy na prowadzenie, co chwilę narzucając bardzo dużą intensywność – relacjonuje trener Adrian Hłond. – Bardzo szybko próbowaliśmy odbierać piłkę, z czym mieli problem przyjezdni. Taka gra dała się nam jednak mocne we znaki i w drugiej części to goście byli przeważającą drużyną dzięki swojej przewadze fizycznej.

Bramkę dla naszej drużyny zdobył Wiktor Lewandowski, któremu asystował Fabian Pasieka.

– Był to wartościowy sparing, ponieważ przeciwnik, był na bardzo podobnym poziomie co nasza drużyna. Koniec końców wynik na tablicy wydaję się być sprawiedliwy, a dla nas to kolejna lekcja, która z pewnością zaprocentuje w zbliżającym się wielkimi krokami początku ligi – powiedział trener Hłond.

Skra Częstochowa – Orzeł Kraków 1:1

Bramka dla Skry: Wiktor Lewandowski

Skra Częstochowa D2: Pawelak – Bartolewski, Kaczmarek, Zacharski – Kurek, Kleszczewski – Pasieka, Lewandowski, Jarczok oraz Całus, Chyrzyński, Chabrowski, Królikowski, Matuszczak, Nowakowski, Radomski, Skoczylas

Dwa dni później młodzicy młodsi naszej Akademii zmierzyli się z kolejnymi nieco starszymi rywalami. Tym razem zaprosili do pojedynku kontrolnego sąsiada zza miedzy – Sportową Częstochowę.

– Mecz od początku układał się pod nasze dyktando. Dominowaliśmy w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła – przekonuje trener Hłond.

Potwierdza to również wynik. Do przerwy Skrzacy prowadzili 8:1! Wtedy trener naszej ekipy postanowił sprawdzić kilku zawodników z rocznika 2013. I chociaż druga część wynikowo była słabsza z pewnością doświadczenie, które zdobyli młodzi zawodnicy zaprocentuje w przyszłości.

Skra Częstochowa – Sportowa Częstochowa 8:5 (8:1)

Bramki dla Skry: Miłosz Kurek (X2), Alan Bartolewski, Tobiasz Chabrowski, Julian Chyrzyński, Kacper Kleszczewski, Oskar Matuszczak, Fabian Pasieka

Skra Częstochowa D2: Jarczok – Bartolewski, Kaczmarek, Zacharski – Kurek, Kleszczewski – Pasieka, Chabrowski, Lewandowski oraz Całus, Chyrzyński, Królikowski, Matuszczak, Nowakowski, Radomski, Skoczylas