Przed nami starcie z Olimpią [ZAPOWIEDŹ]

24 godziny pozostały do pierwszego gwizdka rundy wiosennej. Tę fazę rozgrywek Skrzacy rozpoczną wyjazdowym meczem z Olimpią Elbląg. Spotkanie odbędzie się w sobotę, o godzinie 11:00.

Jeśli jutro (sobota, 24 lutego) zainaugurujemy piłkarską wiosnę, mecz z Polonią Bytom śmiało można określić przedwiośniem. Remis wyrwany w starciu z wymagającym przeciwnikiem utwierdził nas w przekonaniu, że Skra nie zmieniła swojego stylu – dalej cechują ją ambicja i nieustępliwość, a także wysoka intensywność gry.

Możemy się zatem spodziewać, że w sobotę czeka nas ciekawy pojedynek. Olimpia budzi się dopiero z zimowego snu, aczkolwiek do większych zmian w drużynie z warmińsko-mazurskiego nie doszło. Kadrę wzmocniło kilku piłkarzy rezerw oraz uzdolniona młodzież, natomiast jedynym zawodnikiem, który opuścił Olimpię był Krystian Kardyś, nie będący de facto pierwszoplanową postacią w układance trenera Przemysława Gomułki.

W okresie przygotowawczym piłkarze z Elbląga rozegrali kilka sparingów, z których większość zakończyli zwycięstwem. Z pewnością wartością dodaną będzie fakt, iż jednym ze sparingpartnerów Olimpii była Legia Warszawa. Co prawda utytułowany klub wygrał wyraźnie, ale był to bardzo wczesny etap przygotowań.

Rzućmy okiem na tabelę. Olimpia plasuje się w niej dopiero na 11. miejscu. Trzeba jednak zauważyć, że czekają ją jeszcze dwa zaległe spotkania (z Lechem II Poznań oraz imienniczką z Grudziądza). Niewiele brakło zresztą, by i sobotni mecz 21. kolejki nie doszedł w pierwotnym terminie do skutku. Wszystko przez intensywne opady deszczu uniemożliwiające rozegranie spotkania na Stadionie Miejskim. Działaczom udało się zorganizować obiekt zastępczy, który jednorazowo ugości drugoligowych piłkarzy.

Wracając jednak do tabeli trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż nasz sobotni przeciwnik jest po KKS-ie Kalisz drugim najlepszym zespołem, jeśli chodzi o liczbę straconych bramek. Golkiperzy Olimpii zaledwie 21 razy wyciągali futbolówkę z siatki.

W barwach Olimpii gra dobrze znany w naszym klubie Jakub Sangowski. 22-letni napastnik długo czekał na otrzymanie szansy w większym wymiarze, ale kiedy w ostatnich kolejkach zaczął regularnie pojawiać się na boisku dał o sobie znać obrońcom rywali i mocnym akcentem zakończył piłkarską jesień. W przedostatnim meczu rundy z Chojniczanką otworzył wynik wygranego spotkania, natomiast w meczu z Kotwicą ustrzelił dublet. Doskonale wszedł więc w buty nieobecnego w starciu z Kotwicą Michała Kuczałka, który jest w tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem Olimpii z pięcioma bramkami na koncie.

Z tym samym przekonaniem, z którym rozpoczynaliśmy niniejszą zapowiedź będziemy ją kończyć. Z pewnością czeka nas trudny, aczkolwiek ciekawy mecz. Mocno wierzymy w to, że Skrzacy przywiozą z dalekiej delegacji trzy punkty.

Mecz Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa odbędzie się w sobotę, 24 lutego o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Skrzydlatej 1 w Elblągu. Bezpośrednia transmisja będzie przeprowadzona w serwisie Pilot WP.

O historii Olimpii przeczytacie poniżej: