Zofia Dubiel po raz kolejny zagrała w koszulce z orłem

Reprezentacja Polski do lat 17 przebywa w Turcji, gdzie zmierzyła się wczoraj z reprezentacją Austrii. Polki pewnie triumfowały 3:0. Udział w zwycięstwie naszego zespołu miała Zofia Dubiel, która pojawiła się w składzie naszej kadry narodowej.

Kadra kobiet do lat 17 przygotowuje się do turnieju drugiej rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że ta faza eliminacji odbędzie się między 13 a 19 marca, natomiast rywalkami Polek będą Dania, Szkocja i Macedonia Północna.

Jednym z etapów przygotowań jest zgrupowanie w tureckim Belek, gdzie obecnie przebywa kadra prowadzona przez Marcina Kasprowicza. Wczoraj Biało-Czerwone zmierzyły się z Austrią.

Towarzyskie starcie od początku przebiegało pod dyktando naszych zawodniczek, które za sprawą Oliwii Związek w 21. minucie wyszły na prowadzenie. Chociaż Austriaczki robiły wszystko, by odwrócić losy spotkania w końcowych minutach najpierw Kinga Wyrwas, a później Anna Skrzypczyk przypieczętowały triumf naszej ekipy.

W meczu zagrała również zawodniczka Skry Ladies, Zofia Dubiel, która spędziła na boisku prawie 70 minut. W tym czasie dała się poznać z bardzo dobrej strony, potwierdzając swoją wysoką dyspozycję i kilkukrotnie popisując się skutecznymi zagraniami.

23 lutego obie drużyny spotkają się jeszcze raz, by rozegrać mecz rewanżowy.

Polska WU17 – Austria WU17 3:0 (1:0)

1:0 Oliwia Związek (20’), 2:0 Kinga Wyrwas (79’), 3:0 Anna Skrzypczyk (87’)

Polska U17: Wieczerzak – Piekarska (89’ Pągowska), Łapińska (89’ Sobierajska), Witkowska (89’ Bartczak), Dubiel (68’ Krakowiak), Zgoda (46’ Rogus), Araśniewicz, Flis (68’ Skrzypczyk), Kuśmierczyk (68’ Szymczyk), Związek (68’ Zawal), Gniduła (46’ Wyrwas)