To był kolejny intensywny tydzień

Piłkarze z rocznika 2015 na nudę nie mogą narzekać. Miniony tydzień obfitował w mecze kontrolne.

W czwartek chłopcy podzieleni na dwa zespoły zagrali mecze kontrolne z Victorią Częstochowa oraz ze starszymi kolegami ze Stradomia. W weekend natomiast odbyły się dwa kolejne sparingi – z Pogonią Kamyk oraz Górnikiem Zabrze.

– W tym mikrocyklu zagraliśmy aż cztery mecze kontrolne, żeby większość zespołu mogła złapać cenne minuty na boisku – tłumaczą trenerzy Bartek Gałkowski i Marek Juszczyk.

Jak zatem nasi szkoleniowcy oceniają te spotkania?

– Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a rozwój zespołu widać z treningu na trening. Chłopcy rywalizują zarówno w formule żakowej 5 na 5, ale również w orlikowej 7×7 – usłyszeliśmy.

Jesteśmy pewni, że tak wysoka częstotliwość gry bez wątpienia wpłynie na rozwój każdego młodego piłkarza.