Kolejne granie rocznika 2016

W sobotę piłkarze rocznika 2016 rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem zmierzyli się w małych derbach ze Sportową Częstochową.

Sporo działo się, jeśli chodzi o naszych piłkarzy U-8, którzy w miniony weekend zagrali z GKS-em Bełchatów oraz Sportową Częstochową.

Małe derby naszego miasta były niezwykle interesujące.

– Podsumowując mecz nasi chłopcy w tym dniu bardzo dużo walczyli przede wszystkim w obronie i byli mocno zaangażowani, jednak musieliśmy tym razem uznać wyższość przeciwnika, któremu wychodziło na boisku o wiele więcej rzeczy – mówi nam trener, Jan Szwaja. – Bramki, które padały ze strony Sportowej, to dużo naszych błędów, a przede wszystkim dużo niecelnych podań. Mało graliśmy 1v1, przez co ciężko było uzyskać przewagę na boisku.

To kolejne cenne doświadczenie zebrane przez naszych młodych piłkarzy. Chłopcy po krótkiej przerwie wrócili do treningów, a już w najbliższy piątek czeka ich kolejny mecz. Tym razem rywalem Skrzaków 2016 będzie Stradom Częstochowa.