Wygrywamy z Akademią BVB

Trampkarze kategorii C2 rozegrali sparing z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej. Pomimo iż po pierwszej połowie BVB prowadziło 2:0 nasi młodzi piłkarze nie złożyli broni i odwrócili losy spotkania, wygrywając 3:2.

Mecz kontrolny pomiędzy Akademią BVB im. Łukasza Piszczka odbywał się w Żorach. Warto podkreślić, że rywal naszych trampkarzy na co dzień rywalizuje w I lidze śląskiej, a więc poziom wyżej od naszych młodych Skrzaków.

I po pierwszej połowie wydawało się, że różnica klas będzie widoczna w wyniku. Akademia BVB po kontrach zdobyła dwie bramki, a niewiele brakło, by wynik był jeszcze wyższy, bowiem raz napastnik naszych rywali trafił w poprzeczkę. W tej kwestii było jednak 1:1, bowiem po strzale Szyjewskiego również poprzeczka uratowała BVB przed utratą gola.

– W drugiej połowie głos należał do nas – relacjonuje trener Krzysztof Kowalski. – Pierwszą bramkę zdobył Śpiewak z rzutu wolnego, a następne padły łupem zawodników testowanych. Najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Szteklera, a później po składnej akcji zespołowej i strzale z dystansu.

Akademia BVB im. Łukasza Piszczka – Skra Częstochowa 2:3 (2:0)

Bramki dla Skry: 2:1 Śpiewak, 2:2 zaw. testowany, 2:3 zaw. testowany

Skra Częstochowa C2: Borowik – Małolepszy, Dąbrowski, Pacud Kazimierczak, Umlauf – Kudła, Sztekler, Misiewicz – Szyjewski, Staniek, Śpiewak oraz Marchewka i zawodnicy testowani

Copy link
Powered by Social Snap