Remis rezerw z IV-ligowcem

Skra II zmierzyła się w miniony weekend ze Zniczem Kłobuck, grającym na co dzień w IV lidze. Po dobrej postawie młodych piłkarzy rezerw mecz zakończył się remisem. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Wasilewski oraz Jakub Niedzielski.

Wysoko zawiesił swoim podopiecznym poprzeczkę trener Skry II Tomasz Szymczak. Jego młodzi zawodnicy zmierzyli się bowiem ze Zniczem Kłobuck, który na co dzień rywalizuje w IV lidze, gdzie zdarzyło mu się sprawić kilka niespodzianek. Na pierwszy plan z pewnością wysuwa się remis z wiceliderem po rundzie jesiennej – Dramą Zbrosławice czy zwycięstwo z czwartą siłą tego poziomu rozgrywek Victorią Częstochowa.

Te spotkania to najlepszy dowód na to, że w piłkarzach z Kłobucka tkwi spory potencjał, a więc nietrudno dojść do konkluzji, że sprawdzenie formy na ich tle, to bardzo dobry pomysł.

Od początku nasz młody zespół zagrał odważnie w pressingu i czujnie w obronie, co sprawiło, że Skrzacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Do bramki zdołali trafić Mateusz Wasilewski i Jakub Niedzielski. Wynik jednak mógł być zdecydowanie wyższy, ponieważ piłkarze Skry mieli dwie stuprocentowe sytuacje, a poza tym w opinii niemal wszystkich widzów po faulu na Wasilewskim arbiter powinien wskazać na „wapno”, czego jednak nie uczynił.

Warto mieć przy tym na uwadze, że Znicz również miał swoje okazje i raz przed stratą gola uratowała nasz zespół poprzeczka.

– W drugiej połowie tradycyjnie wymieniliśmy prawie cały skład i w efekcie obraz spotkania się zmienił – opowiada trener Tomasz Szymczak. – Częściej broniliśmy, przebywając na swojej połowie i szukając kontrataków. Muszę jednak dodać, że chłopcy wykonali w tej odsłonie gry kilka naprawdę fajnych akcji.

Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać do końcowego gwizdka i tuż przed końcem spotkania goście doprowadzili do remisu.

– Cieszy na pewno fakt, iż w pierwszej połowie zagraliśmy tak jak sobie zakładamy. Względem poprzednich spotkań – z Unią Rędziny i CLJ Rakowa U-17 – poprawiliśmy skuteczność i zasłużenie prowadziliśmy w tej części gry, choć sytuacji było jeszcze kilka. Z drugiej połowy, pomimo przewagi rywala należy również być zadowolonym. Zespół wykonał zadania obronne na swojej połowie oraz spróbował licznych kontrataków – podsumował weekendowe starcie trener Tomasz Szymczak.

Skra II Częstochowa – Znicz Kłobuck 2:2 (2:1)

Bramki dla Skry: 1:0 Mateusz Wasilewski, 2:1 Jakub Niedzielski

Skra II Częstochowa [I połowa]: Frukacz – Korzeniewski, Despet, Kielan, Niedzielski, Serwaciński, Wasilewski, Waluda, Kaprzycki, Cheliński, Garczarek

Skra II Częstochowa [II połowa]: Warszakowski – Żurawski, Despet, Antczak, Kożuch, Niedzielski, Szydzisz, Szałaj, Waluda, Golański, testowany

Copy link
Powered by Social Snap