Juniorzy młodsi rozegrali kolejny sparing z seniorami

W sobotnie późne popołudnie juniorzy młodsi B1 zmierzyli się ze Stradomiem Częstochowa. Górą okazali się goście, triumfując 3:1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Woźniak.

To był kolejny w przeciągu trzech dni mecz kontrolny juniorów młodszych B1, którzy przygotowują się do wiosennej rywalizacji w REKPOL I lidze wojewódzkiej. I z pewnością na przebiegu tego starcia zadecydowały pierwsze minuty.

– Początek meczu to bardzo słaba gra z naszej strony. Widać było bardzo dużą niepewność i pojawiały się proste indywidualne błędy, co spowodowało, że po 10 minutach na tablicy wyników widniał wynik 0:2 – zauważył prowadzący nasz zespół Adrian Hłond.

W pewnym momencie seniorzy ze Stradomia prowadzili już 3:0. Tuż przed przerwą udało się jednak Skrzakom strzelić gola. A uczynił to Jakub Woźniak, uderzając z około dwudziestu metrów po krótkim słupku.

– Od tego momentu drużyna odzyskała swoje prawdziwe oblicze. W drugiej części gry w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i w zarodku gasiliśmy zapędy gości w ataku szybkim. Raz co raz zagrażaliśmy bramce Stradomia, aczkolwiek zabrakło zimnej krwi w ostatniej tercji boiska i wynik na tablicy wyników nie uległ już zmianie – relacjonuje trener Hłond.

Musimy pamiętać, że wynik w meczach kontrolnych schodzi na dalszy plan. Tym bardziej, że mamy do czynienia z zespołem młodzieżowym, dla którego starcie z silniejszym fizycznie, grającym na co dzień w klasie okręgowej rywalem będzie z pewnością cenną lekcją na przyszłość.

Skra Częstochowa – Stradom Częstochowa 1:3 (1:3)

Bramka dla Skry: 1:3 Jakub Woźniak

Skra Częstochowa B1: Gołąbek – S. Leśniak, Karpal, Hajda – Kozłowski, Lis, Figzał, Woźniak – K. Kwaśnik, H. Kwaśnik, Porwisz oraz Foltyński, Dors, Kowalski, Małysz, Skwarczyński, Teperski, Wolski

Copy link
Powered by Social Snap