Ostatnia prosta. Okres przygotowawczy zakończymy dwoma sparingami

W sobotę nasza drużyna rozegra ostatnie dwa mecze kontrolne w zimowym okresie przygotowawczym. O godzinie 11:00 piłkarze Skry zmierzą się z MKS-em Kluczbork, natomiast o 14.30 będą rywalizować z GKS-em Bełchatów. Oba mecze odbędą się na stadionie przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie. 

Zawodnicy znajdują się na ostatniej prostej przygotowań. Sobotnie sparingi będą zwieńczeniem okresu testowania różnych rozwiązań i budowania odpowiedniej dyspozycji na wiosenną rywalizację w ramach drugoligowych rozgrywek. Nasi zawodnicy mają za sobą owocny czas, a ostatnia sparingowa sobota będzie weryfikacją ich formy przed zbliżającym się wielkimi krokami starciem z Polonią Bytom. 

Dotychczas gracze Skry rozegrali trzy mecze kontrolne, spośród których dwa zakończyły się ich zwycięstwami – wygrali z LKS-em Goczałkowice (1:0) i Śląskiem II Wrocław (1:0). Z kolei w sparingu z GKS-em Jastrzębie nasz zespół zanotował bezbramkowy remis. Postawa drużyny bez wątpienia budzi wiele optymizmu i wiele wskazuje na to, że wiosną możemy być jeszcze mocniejsi i bardziej wyraziści w eksponowaniu widowiskowego, a zarazem skutecznego sposobu gry. 

Szansę w sobotnich meczach z pewnością otrzyma szeroka grupa zawodników. Wielu z nich zagra zapewne przez pełne 90 minut, a w związku z tym będzie to dla nich świetna okazja, by na chwilę przed startem ligi zagwarantować sobie miejsce w składzie. Można założyć, że Konrad Gerega ma już pewną wizję dotyczącą zestawienia wyjściowej jedenastki, ale mecze kontrolne mogą przynieść mu odpowiedzi na ostatnie nurtujące pytania. 

MKS Kluczbork i GKS Bełchatów to solidni rywale, którzy aktualnie występują w trzeciej lidze – pierwszy z wymienionych zespołów plasuje się obecnie na na najniższym stopniu podium w grupie I, natomiast zespół z województwa Łódzkiego również zajmuje 3. miejsce w swoich rozgrywkach (grupa III). Śmiało można zatem dojść do wniosku, że naszych piłkarzy czeka odpowiednie przetarcie przed startem drugoligowych rozgrywek. 

Mecze będą otwarte dla kibiców i przedstawicieli mediów. Zapraszamy serdecznie na Loretę. 

Copy link
Powered by Social Snap