Mateusz Kaczmarek nowym zawodnikiem naszego klubu

Mateusz Kaczmarek został nowym zawodnikiem Skry Częstochowa. Młody ofensywny pomocnik trafił do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Wisły Puławy. 

Kaczmarek jest wychowankiem Rakowa Częstochowa, w barwach którego prezentował się na tyle dobrze, że otrzymał szansę debiutu w Ekstraklasie. Na boisku pojawił się w meczu z Zagłębiem Lubin w końcówce sezonu 2019/2020. To jasny sygnał, że mówimy o graczu z dużym potencjałem. 

W kolejnych sezonach Mateusz Kaczmarek występował w Miedzi Legnica i Wiśle Puławy. W drugim z wymienionych zespołów wywalczył miejsce w pierwszym składzie, lecz w regularnej grze i rozwoju przeszkadzały mu kontuzje. Co jednak najważniejsze, Mateusz Kaczmarek to, co złe ma już dawno za sobą. 

– Miałem trochę pecha, ale teraz wszystko jest na swoim miejscu, czuję się dobrze. Bardzo fajnie wprowadziłem się do drużyny – mówi nam 21- letni ofensywny pomocnik. 

Nie ulega wątpliwości, że Kaczmarek posiada zestaw cech, dzięki którym może idealnie wpasować się w sposób grania zespołu prowadzonego przez Konrada Geregę. Jest bowiem zawodnikiem, który dobrze czuje się w grze kombinacyjnej i ma wszelkie predyspozycje, by na boisku robić różnicę. 

– Na pewno spodobał mi się projekt, pomysł trenera, który chce grać w piłkę. Myślę, że ten styl jest skrojony pode mnie, bo jestem technicznym zawodnikiem, który lubi małą grę, utrzymywanie się przy piłce – podkreślał młody zawodnik po podpisaniu kontraktu ze Skrą. 

Śmiało można założyć, że nowy ofensywny gracz Skry będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny. 

Mateusz, witamy na pokładzie! 

Copy link
Powered by Social Snap