Wygrana z ekstraligowcem!

Piłkarki Skry świetnie spisały się w meczu kontrolnym w Koninie, wygrywając 2:0 z ekstraligowym Medykiem. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Justyna Chudzik i Natalia Kuźdub.

Starcia Ladies z ekstraligowymi rywalami stały się już tradycją okresów przygotowawczych. Jest to zresztą całkiem uzasadniony krok sztabu Ladies. Regularna gra z zespołami z najwyższego ligowego poziomu pozwala naszym zawodniczkom nabywać cennego doświadczenia.

– Mecze z drużynami z ekstraligi mogą nam tylko pomóc. Chcąc być najlepszym musisz grać z zespołami z najwyższego poziomu. W takich meczach nasz sztab jak i my jesteśmy w stanie wyciągnąć więcej pod względem taktycznym – mówiła nam niedawno Weronika Szmatuła.

Trzeba też zauważyć, że z każdym meczem z ekstraligowymi rywalkami nasze Panie radziły sobie coraz lepiej, chociaż czasem brakowało sportowego szczęścia i wynik nie odzwierciedlał faktycznych wydarzeń boiskowych.

Tym bardziej należy docenić zwycięstwo Ladies w weekendowym starciu z ekstraligowym Medykiem. Po trafieniach Justyny Chudzik i Natalii Kuźdub zawodniczki Skry wygrały z przeciwnikiem z najwyższej półki 2:0.

– Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa odniesionego w dobrym stylu, bez straty bramki – mówi Patryk Mrugacz, trener Ladies. – To dla nas budujące. Jesteśmy coraz wydajniejsi w trzeciej tercji boiska, a dzisiejsze dwa bliźniaczo zdobyte gole udowadniają, że jesteśmy powtarzalni. Trochę mniej nas cieszy, że nie zmierzyliśmy się z pełnym zespołem ekstraligowym, z którym zakładaliśmy pojedynek, ale nie mamy na to wpływu.

Cieszy jednak przede wszystkim to, że ciężka praca na treningach przekłada się na mecze kontrolne.

– Poprawiliśmy organizację przy stałych fragmentach gry i obronę pola karnego czyli elementy nad którymi ostatnio mocno pracowaliśmy. Zespół idzie do przodu według założonego planu – zauważa trener Mrugacz, dodając: – Na weryfikację naszej pracy przyjdzie jeszcze czas.

W przyszłym tygodniu Ladies zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała.

Medyk Konin – Skra Ladies Częstochowa 0:2

Bramki dla Skry: Justyna Chudzik, Natalia Kuźdub

Skra Ladies Częstochowa: Szulc (75′ Wrońska) – Lulkowska (67′ Czerwińska), Ozieriańska (82′ Cierpiał), Czechowska (55′ Baszewska) – Wodarz, Dubiel (46′ N. Młynek), Frontczak, Szmatuła (75′ Kuźdub) – Kuźdub (46′ Liczko), Liczko (46′ Matusiak), Chudzik (55′ Mesjasz)

Fot. Rafał Liczko

Copy link
Powered by Social Snap