Juniorzy młodsi B1 zmierzyli się z Orłem

Kolejny sparing w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali juniorzy młodsi B1. Tym razem na własnym boisku zmierzyli się z seniorami Orła Kiedrzyn. Górą okazali się goście, którzy obie bramki zdobyli w drugiej połowie.

Juniorzy młodsi B1 zakończyli kolejny tydzień przygotowań. Podsumowaniem kolejnego mikrocyklu była potyczka sparingowa z seniorami Orła Kiedrzyn, rywalizującymi na co dzień w klasie okręgowej.

– W pierwszej połowie realizowaliśmy założenia w budowaniu gry i dzięki modelowemu kreowaniu przewag tworzyliśmy dogodne sytuacje strzeleckie – relacjonuje trener Karol Pikoń.

Dobra gra naszego zespołu przełożyła się na bramkę. Szymon Porwisz wykorzystał dokładne podanie od Mateusza Skwarczyńskiego i w kolejnym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Nie tylko atak zasłużył jednak na słowa uznania.

– Jesteśmy również zadowoleni z pracy drużyny w obronie. Wysoki pressing mocno utrudniał budowanie gry przeciwnikom którzy mimo tego próbowali utrzymywać posiadanie krótkimi podaniami – zauważa trener naszych juniorów młodszych.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Skrzacy dłużej operowali piłką, próbując podwyższyć prowadzenie, ale po błędach indywidualnych i atakach szybkich goście najpierw zdołali wyrównać, a później objąć prowadzenie.

Trzeba zaznaczyć, że bramka na 2:1 padła w dość niecodziennych okolicznościach. Po dośrodkowaniu bowiem piłka odbiła się od obu słupków bramki zaskoczonego Marcela Gołąbka i wtoczyła się do bramki.

Jak wiadomo wyniki w meczach sparingowych schodzą na dalszy plan, a najważniejsza jest realizacja założeń i szlifowanie schematów, które mają przynieść korzyści w walce o przyszłości.

– Za nami bardzo dobre i wartościowe spotkanie, potwierdzające rosnącą dyspozycję drużyny – mówi Karol Pikoń, trener naszych młodych piłkarzy. – W bieżącym tygodniu rozegramy dwa mecze kontrolne. W środę podejmiemy ligowego przeciwnika, Raków Częstochowa, a w sobotę kolejny mecz z przedstawicielem klasy okręgowej, drużyną Stradom Częstochowa. Oba spotkania zostaną rozegranie na Loretańskiej – zapowiada trener Pikoń.

Skra Częstochowa – Orzeł Kiedrzyn 1:2 (1:0)

Bramka dla Skry: 1:0 Szymon Porwisz

Skra Częstochowa B1: Foltyński – Kapral, Małysz, Skwarczyński – Lis, Kowalski, Wolski, Woźniak – Cieślak, Wasilewski, Porwisz oraz Gołąbek, Dors, Dylewski, Figzał, Hajda, Kozłowski, H. Kwaśnik, K. Kwaśnik, Leśniak, Teperski

Copy link
Powered by Social Snap