Świetny występ naszych piłkarzy w turnieju WOŚP w Radomsku

W miniony weekend w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji przyłączyli się nasi piłkarze z rocznika 2014, którzy wybrali się do Radomska na turniej zorganizowany przez tamtejszy MOSiR. Nasza Akademia zagrała w turnieju dwiema drużynami, z których jedna triumfowała.

Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku zorganizowany został turniej piłkarski dla zawodników z rocznika 2014. W rywalizacji udział wzięły dwie ekipy Skry Częstochowa. Obie rozegrały po pięć spotkań.

Zwycięzcą turnieju została drużyna nazwana umownie „Skra II”. Młodzi piłkarze naszej ekipy zaczęli od remisu, by z każdym kolejnym meczem nabierać rozpędu. Najtrudniejszy bój czekał ich w starciu z pierwszą kadrą Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej.

– Mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny stwarzały dużo sytuacji podbramkowych, ale dobra gra formacji defensywnych, jednej i drugiej drużyny, rozbijały napór przeciwnika – opowiada trener Łukasz Kołodziejczyk.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O wiele bardziej dramatyczny przebieg miało starcie z UKS-em Przniewice. Ponownie oddajmy głos naszemu trenerowi.

– Od początku Skra prowadziła przez szybko strzelone dwie bramki. Po dokonaniu zmian na pozycjach przeciwnik zdołał nas dogonić i doprowadzić do remisu. Wówczas wróciliśmy do ustawienia początkowego i w ostatnich sekundach meczu kapitan drużyny, Jakub Świątek, zdobył bramkę dającą zwycięstwo i trzy punkty dla naszego zespołu.

„Skra I” natomiast miała odrobinę mniej szczęścia, bowiem aż trzy mecze zakończyły się podziałem punktów. I chociaż na koncie naszego zespołu widniała tylko jedna porażka, ostatecznie sklasyfikowany został na piątej pozycji.

Duża ambicję młodzi piłkarze pokazali w starciu z RAP-em Radomsko, gdzie przeciwnik wyszedł na podwójne prowadzenie, co jednak nie załamało Skrzaków.

– Po przeformowaniu na pozycjach zdobyliśmy bramkę po świetnej indywidualnej akcji Sobczyka – relacjonuje trener Kołodziejczyk. Ostatecznie do odrobienia wszystkich strat brakło czasu.

Trzeba przyznać, że wszyscy reprezentanci Skry, biorący udział w turnieju zdobyli cenne doświadczenie. Oprócz tego wsparli szlachetną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skra II Częstochowa – I miejsce

Mecz po meczu:

Skra II Częstochowa – RKS Radomsko 0:0

Skra II Częstochowa – UKS Rozprza 4:0

Skra II Częstochowa – RAP Radomsko 0:0

Skra II Częstochowa – UKS Przniewice 3:2

Skra II Częstochowa – RAP II Radomsko 4:1

Skra II Częstochowa: Jakub Jankowski, Aleksander Kot, Dawid Stec, Jakub Świątek (kapitan), Daniel Konieczny, Leon Łata

Skra I Częstochowa – V miejsce

Mecz po meczu:

Skra I Częstochowa – RKS Radomsko 1:1

Skra I Częstochowa – UKS Rozprza 3:0