Wygrany sparing juniorów młodszych

Juniorzy młodsi B1 sumiennie przygotowują się do rundy jesiennej REKPOL I ligi wojewódzkiej. W miniony weekend wzięli udział w sparingu z Lotem Konopiska. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej ekipy.

Zimowa aura daje się we znaki piłkarzom, zarówno tym „dorosłym”, jak i młodzieżowcom. Właśnie pogoda zakłóciła przygotowania naszych juniorów młodszych B1, którzy ze względu na zły stan nawierzchni nie rozegrali jednego z zaplanowanych sparingów w Sosnowcu.

Na szczęście w ubiegły weekend wszystko było już w porządku i na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej podopieczni Karola Pikonia rozegrali mecz kontrolny z Lotem Konopiska.

Oczywiście grę utrudniał silny wiatr i intensywnie padający śnieg z deszczem. Skrzacy mimo wszystko dobrze odnaleźli się w tych trudnych warunkach i pomimo gry pod wiatr otworzyli wynik spotkania, co pozwoliło im kontrolować jego przebieg.

Chociaż goście robili wszystko, by wywieźć z Częstochowy korzystny wynik, a gra często wyglądała na szarpaną Skrzacy do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie obie strony zdobyły solidarnie po dwie bramki, a padający deszcz mocno utrudniał grę.

Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Skry 4:2. Już w najbliższy weekend Skra B1 zmierzy się z Orłem Kiedrzyn.

Skra Częstochowa – Lot Konopiska 4:2 (2:0)

Bramki dla Skry: Karol Hajda, Oliwier Wolski, Klaudiusz Dors, Szymon Porwisz

Skra Częstochowa B1: Foltyński – Leśniak, Skwarczyński, Hajda – Lis, Kowalski, Figzał, Wolski – K. Kwaśnik, H. Kwaśnik, Dylewski oraz Gołąbek, Cieślak, Dors, Kapral, Kozłowski, Porwisz, Woźniak